Yanan Saçlar Nasıl Düzelir

Yayınlanma Tarihi: 19 Mart 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Saç yanması uzun ya da kısa tüm saçlar için kötü bir durumdur. Yanmış saç hem oldukça kötü görünür hem de şekil vermesi zorlaşır. Saç yanması, saçların dipten uca kırıklarla dolması, kabarık ve tiftik tiftik bir hal alması şeklinde açıklanabilir. Yanan saçlar tekrar eski sağlığına kavuşana kadar bunları uzatmak ve şekil vermek olukça zordur. Saç bakımında yapılan yanlış uygulamalar, yanlış saç boyası kullanımı ve saç boyarken yapılan hatalar, saçlara şekil vermek için yapılan ve saçları yüksek ısıya maruz bırakan işlemler saçların yanmasına neden olabilir. Bu saydıklarımızın içinde en sık yaşanan sorun boyadan yanan saçlardır.

Boyadan Yanan Saç Nasıl Düzelir

Yanlış boya seçimi ve yapılan hatalı uygulamalar sonucu saçlar yanabilir. Böyle bir durumda hiç vakit kaybetmeden yanık saç nasıl düzelir? bunu öğrenmek lazım. Boyadan yanan saçlar uzun ise uçlardan biraz aldırmak, saç diplerinin daha rahat hava almasını sağlar ve bu sayede saçın toparlanması biraz daha kolaylaşabilir. Dipten sağlıklı saçlar gelip, biraz uzayana kadar saçlar tekrar boyanmamalıdır. Bu süre saçın uzama hızına göre 2 ile 4 ay arasında değişebilir. Saçlar kurulanırken ya da şekillendirilirken saç kurutma makinesi, saç düzleştirici ve maşa gibi saçı yıpratan uygulamalardan da bir süreliğine uzak durulmalıdır. Bundan sonrasında bir kuaförden yardım alınabilir ya da evde saç bakımı yaparak yanan saçların tedavi süreci hızlandırılabilir. Doğal içerikli ürünlerle evde yapacağınız bakım hem daha ucuza gelir hem de daha çabuk sonuç almanıza yardımcı olabilir.

Boyadan Yanan Saçlar için Yumurta Maskesi: Yanan saç nasıl düzelir? sorusunun cevabı ev yapımı yumurta maskesinde olabilir. Yumurta, saçlardaki yıpranmayı onarmaya yardımcı olurken, hindistan cevizi yağı da saçlara kaybettiği nemi geri kazandırarak onların daha iyi görünmesine katkı sağlayabilir. 1 yumurtayı 5 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile güzelce karıştırarak maske hazırlanır. Daha sonra saç diplerine masaj yapılarak karışım dipten uca doğru iyice yedirilerek sürülür. Saçlara bir bone geçirilir ya da havlu ile sarılır ve bu şekilde 30 dakika bekledikten sonra saçlar ılık su ve saç yapısına uygun bir şampuan ile yıkanarak temizlenir. Bu maskeyi iki günde bir uygulayarak boyadan yanan saçlara onarıcı bakım yapılabilir.

Boyadan Yanan Saç Nasıl Düzelir

Yanan Saçlar için Muz Maskesi: Yanmış saç nasıl düzelir? diyen bayanlar evde muz maskesi yaparak bu soruna çözüm bulabilirler. Muz ve balın bir arada kullanıldığı bu maske saçların nem dengesini salamaya yardımcı olurken daha parlak ve yumuşak görünmelerini de kolaylaştırabilir. 1 tane muz soyulduktan sonra blenderdan geçirerek püre haline getirilir. Muz püresi ve bal sürülebilecek bir kıvama gelene kadar iyice karıştırılır. Saçların tamamına maske sürüldükten sonra saçlar bir bone ile örtülerek, etki etmesi için 20 dakika beklenir. Sürenin sonunda saçlar ılık su ve şampuan ile yıkandıktan sonra doğal yollarla kurumaya bırakılır. Haftada bir kere düzenli olarak uygulanan muz maskesi ile saçlar yavaş yavaş kaybettiği sağlığı ve güzelliği tekrar kazanabilir.

Boyadan Yanan Saç Nasıl Düzelir 2

Boyadan Yanan Saçlara Aloe Vera Maskesi: Bu saç bakım maskesi saçları besleyip daha sağlıklı uzamalarına yardımcı olması bakımından son derece faydalıdır. Yanan saçların kuruluğunu gidermek ve kabarmalarını önlemek için de bu saç bakım formülünü uygulayabilirsiniz. 2 çay kaşığı aloe vera jeli bir kabın içinde 4 yemek kaşığı avokado yağı ve 2 çay kaşığı bitkisel gliserin ile karıştırılır. Karışım saç diplerine masaj yaparak sürülür ve saçlara bone geçirilerek 20 dakika beklenir. Son olarak saçlar şampuan ve ılık su ile yıkanarak temizlenir. Saçlarınız eski sağlığına ve güzelliğine kavuşana kadar her gün bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Boyadan Yanan Saç Nasıl Düzelir 3

Boyadan yanan saç nasıl düzelir? sorusuna cevap arayanlar yukarıdaki saç bakım maskelerinden istediklerini düzenli olarak uygulayarak bu süreci daha çabuk atlatabilirler. Yanık saçların daha fazla yıpranmasını önlemek için saçları kuru olarak taramamaya da dikkat edilmelidir.

Boyadan Yanan Saç Nasıl Düzelir 4

19 Mart 2017

1 Comment so far. Feel free to join this conversation.

  1. şeyma 12 Eylül 2017 at 13:10 - Reply

    kızlarr benimde saçlarım 3 ay önce yandı. 1 ay aşağıdaki bakımı yaptım ve düzeldi. sakın pes etmeyin bakımla düzeliyor!

    Yumurta maskesi saçlarınız çok kuru ve yıpranmış ise uygulayabileceğiniz en iyi maskelerden biridir.Maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 adet yumurta ve Hindistan cevizi yağı. 1 adet yumurta ile 5 kaşık Hindistan cevizi yağını karıştırıyorsunuz. Ortaya çıkan karışımı tüm saçınıza masaj yaparak yediriyorsunuz. Maskenin saçınızda 30 dakika civarı beklemesi gerekiyor. Sonrasında ılık su ile yıkıyorsunuz. Maskeyi 2 günde 1 olacak şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Yorumlarınızı bekliyorum...