Varis Tedavisi

Yayınlanma Tarihi: 12 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Varis demek kılcal ve toplardamarda genişleme olması demektir. Toplardamar kapakçıkları 5 veya 10 cm boyunda bozulma yapar. Damarlardan vücuda giden kan da sıkışmada olabilir. Dolayısyla kirli kan damarda kalır. İlgili makalemizde, varis tedavisi bitkisel çözüm konusu içinde size bilgi vermeye çalışacağız.

Varis hem tehlikeli hem de tehlikesi olmayan hastalıktır. Varis için tedavi ücretleri hastanelere göre değişir. Varis dünya genelinde çok sık rastlanan damarlarda gerektiğinden fazla genişleme problemidir. Varis 50 yaş ve üzeri olan her hastanın birinde görülür. Varis ülkede, her iki insanın birinde olabilr. Varis için özel hastane bile vardır. 20 milyon üzerinde hasta varis tedavisi  için uğraş gösteriyor. Varis için özel damar iyileştirici makinelerden yardım alınır.

Toplardamardaki valf lifleri kapakları temizlenir. Damar kapakçıklarında kirli kan olmaması için muhakkak, lazerli ısıl işlem makineden yardım alınır. Bu paragraf lazerle varis tedavisi için bilgi verecek düzeydedir. Kan damarlarının genişlemesi için kirli kanın bacaktan geri çıkmasını sağlıyor olmak gerekir.

Bacaktaki klirli kan vücuttan pompalanarak geri çıkar. Lazerli işlemde varis tedavisi ankara hastaneleri meşhurdur. Varis tedavisi ankara varis için kaynağı bulmadan asla işlem yapmaz. Lazer dışında son zamanda çok fazla yaygın olan varis köpük tedavisi işlemi uygulanır.

Köpük Tedavi ( Skleroterapi) : Köpük Tedavi ( Skleroterapi) yöntemi ise, genişleyen varis içerikli damarlara, sklerozan etkisi enjekte etmektir. Köpük Tedavi olarak bilinen bu uygulama da iğneden yardım alınarak havalı ilaçlar uygulanır. İnternetten de bu işlem için yardım alabiliriz. İlaç ve havalı musluklar ile birlikte damarlara enjekte edilen sıvı etki eder ve varisler kısa sürede yok olur. Ameliyat olarak bakıldığı zamanda gerçekten çok kolaydır.

Exorme Vaksküller Lazer ablasyon: Exorme Vaksküller Lazer ablasyon varisleri yok etmek için çok uygulanan işlemdir. Ciltte 2 mm’ye kadar olan işlemler için iğne enjekte edilerek yapılır. Exorme Vaksküller isimli olması ise Lazer ablasyon işleminde damar boyunca fiber işlem uygulamasından kaynaklıdır. Bir musluk ile damarları düzeltmek gibi işlemdir. Varisleri yok etmek için çok idealdir.

Varis Tedavisi 1

Lazerle Varis Tedavisi : Zayıf olan kapakçıkları güçlendirebiliriz. Ergenlik döneminde çok fazla meydana gelen varisleri çok kolay yok ederiz. 50 yaş üstünde kişiler için uygulanır. Toplardamarda yer alan kapakçıkları yenileme işlemidir. Fazla kilolu olan kişilerde de riskli olabilir. Çok fazla ağrısı olan kişi için etkilidir.  Bacaklarda çok ağrı olursa acil çözüm gerekir.

Varis Tedavisi 2

  • Soğan suyu: Toplardamardaki varisleri yok eder. Yürümeyi engelleyecek kadar sorun yaşarsanız acil müdahale ediniz. Varis ülseri olarak bilinen                                                             sorunu yok etmek için içine çok az  vazelinde ekleyebiliriz.
  • Endovenöz Lazer Endasyon : Evla yöntemi olarak bilinen ve birçok kişinin duymadığı işlemdir .Endovenöz  Lazer Endasyon lazer ile iğneli uç kullanılarak damar delinir. Dışarıdan damar içine işlem uygulanır. Bu şekilde ameliyata gerek kalmadan damarcıklar onarılır.

Varis Tedavisi 3

  • Sabunlu soğan karışımı: Koyu renkli olması gereken karışıma çok az zift ilave
  • Kara Merhem : Bildiğimiz ziften meydana gelen merhem varis için birebirdir. Yürümekte zorlanan kişiler acil kullanmalıdır. Damarların açılması için yardımcı olan merhem de zor yaralar içinde müdahale yapılması uygundur.
  • PRP uygulaması : Varisli damar için PRP uygulaması yapılır. PRP uygulaması kişilerde sürekli artan varis durumları için geçerlidir. Ankara’da olan varis tedavi merkezlerinde buLunur. PRP uygulaması varisleri yok etmek için çok etkilidir. PRP uygulaması sayesinde bacakta çatlama olmadan işlem gerçekleşir.
12 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...