Varis Kremi

Yayınlanma Tarihi: 14 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Varis, damarsal bir hastalıktır ve günümüzde pek çok kişiden görülmektedir. Toplardamar genişlemesi ve kılcal damar genişlemesi olarak ikiye ayrılmaktadır. Genelde bacaklarda görülen varis sadece çirkin bir görüntüye neden olmaz ilerleyen dönemlerde kişinin yürümesini ve ayakta durmasını zorlaştıran bir problem haline gelebilir. Bu nedenle varis sorunu olanlar vakit geçirmeden tedavi ettirmeliler. Günümüzde farklı şekillerde uygulanan varis tedavileri bulunmaktadır. Varis için bazı bitkisel ürünler ve varis kremleri bulunsa da bunların kesin çözüm olmadığının bilinmesi gerekir. Varisin tek ve kesin tedavisi doktor kontrolünde yapılacak operasyonla mümkündür.

Bu nedenle varis şikayeti olan kişiler kendi başlarına içeriklerini bilmedikleri ürünleri kullanmak yerine konunun uzmanına danışmalıdır. Varis ameliyatı olmaktan korkanlar hiçbir etkisi olmayan ürünlere onlarca para vermenin yanında rahatsızlığın tedavisini de geciktirmiş olurlar. Eskiden varis ameliyatının daha zor olması ve ameliyat sonrasında belirli bir iyileşme süreci gerekmesi hastaları tedirgin ederken günümüzde kısa sürede varis sorununa ameliyatsız da çözüm bulunabilmektedir. İşinde uzman bir doktora tedavi olmayı seçerseniz varis probleminden kurtulup hemen normal yaşantınıza dönmeniz mümkün.

Varis bayanlarda ve erkeklerde görülen bir damar hastalığı olmasına rağmen bayanlarda görülme oranı biraz daha yüksektir. Özellikle hamilelik döneminde değişen hormonlar nedeni ile çoğu bayanda varis ortaya çıkmaktadır fakat bunların büyük çoğunluğu doğumdan sonra kendiliğinden geçmektedir. Doğumdan sonra geçmeyen varisler de kolay bir şekilde tedavi edilmektedir. Varis toplardamar genişlemesi şeklinde oluştuğu zaman bunun en kısa sürede daha fazla ilerlemeden tedavi edilmesi gerekmektedir. Eğer sorun kılcal damarlarda ise biraz ağrı ve bacaklarda örümcek ağı gibi bir görünüm meydana gelmektedir.

Bu tür durumlarda tedavi şart olmasa da kişi estetik açıdan rahatsızlık duyuyorsa sorun kısa sürede çözülebilir. Günümüzde bu sorunu yaşayanlar varis kremi at kestanesi gibi kremler kullanmaktadır. Bu tür ürünler hastalığı tedavi etmek için yeterli değildir. Varis kremleri sadece kısa süreli bir rahatlama sağlayabilir. Bunun dışında tedavi edici bir özellikleri yoktur.

Varis kremi kullananlar ne yazık ki bu ürünlerden istedikleri etkiyi göremedikleri için hayal kırıklığı yaşayabiliyorlar. Varis bir damar sorunudur ve çözümü de sadecesorunlu damarlara müdahale edilmesi ile mümkündür. Bunun dışında uygulanan tedavi seçenekleri sadece varisin neden olduğu ağrı ve sızıları biraz hafifletebilir ve görünümlerinin belirginliğini azaltabilir. Varisin kesin tedavisi için bir uzmanın görmesi ve ne tür tedavi uygulanacağına karar vermesi gerekmektedir.

Varis Kremi 1

Faydalı bitkisel kürleri ile tanıdığımız İbrahim Saraçoğlu’nun varisler için önerdiği bitkisel bir kür de bulunmaktadır. İbrahim Saraçoğlu varis kremi olarak bilinen bu kürü denemek isteyenler için tarifini ve nasıl uygulandığını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 20 tane at kestanesi
  • 2 litre organik zeytinyağı

Aşağıda tarifini vereceğimiz kremin yapım aşaması 1 hafta sürmektedir. Evde yapacağınız basit bir uygulama ile kremin formülünü hazırlayabilir ve 1 hafta sonra kullanıma hazır hale gelen bitkisel karışımı varisli bölgelere uygulayabilirsiniz.

Varis Kremi 2

Kremin Yapılışı ve Uygulaması

İlk olarak at kestanelerinin hepsini güzelce soyun. Daha sonra bunları blenderdan geçirerek toz haline gelmelerini sağlayın. At kestanesinden elde ettiğiniz bu tozu zeytinyağının içine koyun. Karışımı bu şekilde 1 hafta beklettikten sonra varis kremi kullanıma hazırdır. Bu kremi varislerin olduğu yerlere aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak uygulamanız gerekiyor.

Kremin Yapılışı ve Uygulaması

Yukarıda tarifini paylaştığımız varis kremi İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen bitkisel bir karışım olup vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kremi yapmak için gerekli olan at kestanesini aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Dışarıda satılan varis kremlerine onlarca para vermek yerine siz de bu bitkisel kürü uygulayarak, varislerden tamamen kurtulamasanız bile bunların ağrı ve sızısını geçirerek, görünümlerinin belirginliğini azaltabilirsiniz.

14 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...