Takma Kirpik

Yayınlanma Tarihi: 22 Kasım 2016 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Güzelleşmek için özellikle kadınların kullandığı pek çok yapay unsur bulunmaktadır. Takma kirpik de bunlardan bir tanesidir. Sentetik ürünlerden elde edilen ve gündelik olarak kullanılabilen çeşitleri olduğu gibi, bir süre çıkarılmadan kullanılabilen türleri de mevcuttur. Doğru biçimde kullandığı sürece herhangi bir zararı veya etkisi yoktur. Kaliteli ürünler ile son derece hoş bir görünüm elde etmek pekala mümkün olacaktır.

Takma kirpik kullananlar için bazı sorunlar oluşturabilir. Bu sorunları aşmanın yolu ise takma kirpik için kullanılan bazı püf noktaların bilinmesidir. Takma kirpik kullanabilmek için takma kirpik çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmanız ve size hangi çeşidin yakışacağını bilmeniz gerekir. Gözlerinizin daha çekici ve anlamlı görünmesini istiyorsanız ve kirpiklerinizden memnun değilseniz, takma kirpikleri mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Burada bilmeniz gereken bir diğer konu takma kirpik kaç gün kullanılır şeklindedir. Bu süreyi bilmeniz, gözlerinize zarar vermenizi engeller. Bu yazımız aracılığı ile  takma kirpikle uyunur mu gibi sorularınıza cevap bulabilecek, takma kirpik ile alakalı her detayı öğrenebileceksiniz. Çeşitli  takma kirpik önerileri hakkında da bu yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Diğer bir önemli konu olan en iyi takma kirpik yapıştırıcısı hangisi sorusunun cevabını da bu yazımızda bulabilirsiniz.

Takma kirpik, pek çok bayanın hayal ettiği güzel bakışlara kavuşmasını sağlayan yapay kirpiklerdir. Bu kirpikler, gözlerinize bir yapıştırıcı yardımıyla takılır. Bu kirpiklerin kullanımı oldukça basittir ancak gerekli olan püf noktaları bilmediğiniz sürece, kullanmakta ve takmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Takma kirpik kullananlar tarafından belirtilen en önemli ip ucu, yapıştırıcıyı sürdükten sonra 30 saniye beklemek gerektiğidir. Kirpiğinizin güzel durması ve kolay yapışması için en önemli kriter budur. Bir diğer merak edilen konu olan takma kirpik kaç gün kullanılır sorusuna değinelim. Takma kirpiklerinizi uzun süre kullanabilmek için iyi bir markanın ürününü tercih etmeniz gerekir. Markaya göre değişmekle birlikte bu süre 3 gün ile 1 hafta arasında değişmektedir. Takma kirpikle uyunur mu sorusuna verilecek cevap ise kesinlikle hayır’dır. Çünkü bu kirpikler ve yapıştırıcıları gözlerinize zarar verebilir. Ayrıca uyku sırasında kirpikleriniz de zarar görebilir. Bu nedenle takma kirpiklerinizi kullandıktan sonra, uyumadan önce mutlaka çıkarmalı ve temizlemelisiniz.

Takma kirpik-1

Takma kirpik modelleri

Takma kirpik çeşitleri, göz yapınıza ve istediğiniz kalınlığa göre değişiklik gösterir. En çok tercih edilen takma kirpik modeli naturel yani doğal olanlardır. Bunların dışında daha hacimli, daha, uzun ve daha kalın modeller de bulunur. Son zamanların modası olan desenli ve renkli takma kirpik önerileri de bulunur. Takma kirpik kullanımında en önemli kural takma kirpiğin yapıştırıcısının iyi olmasıdır. En iyi takma kirpik yapıştırıcısı hangisi sorusunun cevabı ise kullanan pek çok bayan tarafından Mac markasına ait olan yapıştırıcılar olarak belirtilir.

Takma kirpik modellerinde tekli, üçlü ve şeritli olanlar mevcuttur. Tekli olan kirpikler, her biri kirpiklerinizin üzerine yapıştırılarak kullanılır. Bu kirpikleri takmak biraz zor ve uğraştırıcıdır. Ancak en doğal duran kirpik türleridir. Üçlü olan kirpikleri ise göz kapağınıza yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bunlar tekli olanlara göre daha gösterişli ve daha kullanışlıdır. En kullanışlı kirpikler ise şerit şeklinde olanlardır. Bu kirpikler de kendi kirpiklerinizin üzerine şerit şeklide olarak takılmalıdır. Kendi kirpiklerinize en yakın olan kirpik çeşidi ise içerisinde ipek olan kirpiklerdir.

22 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...