Takma Kirpik Nasıl Takılır

Yayınlanma Tarihi: 22 Kasım 2016 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Protez ürünler, özellikle cildimize; hele ki gözümüze çok yakın bir nokta olan kirpiklerimize uygulanan protez kirpikler, diğer ismiyle takma kirpik; doğru biçimde kullanılmazsa ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu durumda kirpiğin düşmesi hafif bir sonuç olabilecek, bununla birlikte ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilecektir. Malumunuzdur ki, gözleriniz önemli organlarınızdır ve bunlara yakın bir noktada gerçekleşecek uygulama ciddi zararlar ortaya çıkarabilmektedir.

Takma kirpik yapıştırıcısı kirpiklerin takılması için en önemli kriterlerden biridir. Eğer doğru şekilde kirpiklerinizi takmak ve uzun süre kullanabilmek istiyorsanız, yapıştırıcı markanızın çok iyi olması gerekir. Takma kirpik takma konusunda yetenekli değilseniz yada kendinize güvenmiyorsanız, bir kuaförden yardım alabilirsiniz. Takma kirpiğin takılması için çeşitli yöntemler bulunur. Tekli takma kirpik nasıl takılır bu yöntemlerden biridir ve bu sorunun cevabını, yazımızda bulabilirsiniz. Bununla birlikte tek tek takma kirpik nasıl takılır öğrenebilir, çeşitli püf noktaları uygulayabilirsiniz. Takma kirpik nasıl takılır resimli olarak görmek için ise internetten yararlanabilirsiniz.

takma kirpik nasıl takılır

takma kirpik nasıl takılır

Takma kirpik takılması için bazı püf noktaları bilmek gerekir. Bu püf noktalardan en önemlisi yapıştırıcı ile ilgili olanıdır. Takma kirpik yapıştırıcısı sürüldükten sonra, gözlerinizde en az 25 saniye beklemesi gerekir. çünkü yapıştırıcının sıvı kıvamdan hafif koyu kıvama geçmesi gerekir. bu sayede kirpikleriniz daha kolay yapışacak ve gün boyu rahatlıkla kullanılabilecektir. Takma kirpik takma konusunda yetenekli değilseniz, aşağıdaki tavsiyeleri uygulayın;

  • Takma kirpik takarken mutlaka bir cımbızdan yada aplikatörden faydalanın.
  • Yapıştırıcıyı kirpiklerinize sürerken bir kürdandan yardım alın.
  • Yapıştırıcıyı çok fazla sürmemeye, ince bir tabaka halinde kullanmaya özen gösterin.
  • Kirpiklerinizi takarken orta kısımlardan başlayın ve ardından kenarlara yerleştirerek tamamlayın.

Evde takma kirpik nasıl takılır

Takma kirpikleriniz evde kendiniz takmak isterseniz, almış olduğunuz kutuda yazan talimatları mutlaka okuyun. Tekli takma kirpik nasıl takılır;

  • Tekli olan takma kirpikleriniz takmak için öncelikle yapmanız gereken kirpiklerin boyunu ölçmektir. Eğer gözlerinizin üzerine çıkıyorsa makas yardımıyla kısaltın.
  • Ardından kirpik diplerinize ince bir tabaka halinde yapıştırıcıyı uygulayın.
  • 25 ile 30 saniye kadar bekledikten sonra elinize bir cımbız alın.
  • Tekli olan kirpikleri gözünüzün ortasından başlayarak takın ve kenarlardan takmaya devam ederek işlemi tamamlayın.

Tek tek takma kirpik nasıl takılır sorusunu yukarıdaki şekilde cevaplayabiliriz. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, takma kirpikleriniz ile uyumamanızdır. Bu durum gözlerinize zarar verebilir ve kirpiklerin ömrünü kısaltır. Takma kirpikler takılırken, bazen kirpiklerinizin dip kısımlarında beyazlıklar oluşabilir. Bu beyazlıkların nedeni kulalndığınız yapıştırıcılardır. Kirpikelriniz kadar yapıştırıcılarınızın da kaliteli olması gerekir. Gözlerinizde beyaz bir çizgi oluşmasını istemiyorsanız, şeffaf renge sahip olan yapıştırıcıları tercih etmeniz gerekir. Eğer bu çizgi oluştuysa, eyeliner yada göz kalemi kullanarak kapatabilirsiniz.

Takma kirpik nasıl takılır resimli olarak görmek isterseniz de, kutunun içerisinde yer alan klavuzu takip edebilirsiniz. Bu klavuzda, takma kipiklerin tekli yada şerit halinde nasıl takıldıklarına ait bilgiler yer alacaktır. Bu adımları tek tek uygulamanız gerekir. Uygularken gerekli olan püf noktaları mutlaka dikkate almayı unutmayın. Bu konuda, bazı internet sitelerinde yer alan resimli adımlardan da yaralanabilir, kirpiklerinizi doğru şekilde takabilirsiniz.

22 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...