Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır

Yayınlanma Tarihi: 22 Kasım 2016 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Güzellik ürünleri, pek çok farklı metoda sahiptir ve gerek takılmaları gerekse çıkarılmaları belli kurallara tabi olan protezlerin, bu kurallara dikkat edilmeksizin kullanılması bazı problemlere yol açabilmektedir. Takma kirpik nasıl çıkarılır da bunlardan birisidir.

Takma kirpik kullanıcıları için en önemli problem takma kirpik nasıl temizlenir şeklinde karşımıza çıkar. Takma kirpik kullanmak güzeldir. Ancak kullandıktan sonraki süreç sizi biraz zorlayabilir. Hem takmakla hem de çıkarmakla uğraşmak istemezseniz, bir profesyonelden yardım alma seçeneğini her zaman kullanabilirsiniz. Ancak bu işlemleri evde yapmak isterseniz bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bu kirpikleri kullanmak isteyen bayanların en çok araştırdıkları konulardan biri de takma kirpik zararları şeklindedir. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi yazımızdan öğrenebilirsiniz. Doğru temizlik için takma kirpik yapıştırıcısı nasıl çıkar hakkında detaylı bilgiyi, yine yazımızdan edinebilirsiniz. Özellikle zorlanılan bir konu olan tekli takma kirpik nasıl çıkarılır hakkındaki püf noktaları buradan öğrenebilirsiniz. Kirpikleri çıkarmak için gerekli olan takma kirpik çıkarma solüsyonu nasıl kullanılır ve kirpikler nasıl temizlenir aşağıdaki şekilde inceleyelim;

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır

Takma kirpik çıkarmak için birden fazla yöntem bulunur. Bu yöntemlerden en kolay olanı tabiki bir kuaförden yardım almaktır. Kuaförler, daha büyük özenle çıkarma işlemini yapacağı için kirpikleriniz zarar görmez. Eğer kendiniz çıkarmak isterseniz de, tekli takma kirpik nasıl çıkartılır konusu hakkında bazı önemli noktaları bilmeniz gerekir. Bu noktalar şunlardır;

Takma kirpik çıkarma solüsyonu, kirpik çıkarma işleminde mutlaka kullanılmalı ve en az 30 saniye bekletilmelidir. Bu solüsyonu eczanelerde bulabilirsiniz. Ayrıca kirpik kitinizin içerisinde bu solüsyon mutlaka bulunur.

Takma kirpik yapıştırıcısı nasıl çıkar sorusu için birkaç yöntem mevcuttur. Buhar vermek bu yapıştırıcıyı yumuşatır ve kolay silinmesine neden olur. Bir kabın içerisine sıcak suyu doldurun ve başınıza havlu kapatarak, yapıştırıcının yumuşamasını sağlayın. Ayrıca makyaj temizleme losyonu ve bebek yağı da, bu yapıştırıcıyı yumuşatan ve çıkarabilen diğer etkenlerdir. Bunları bir pamuğa dökerek, kirpiklerinize fazla bastırmamak şartıyla, hafif dokunuşlar ile uygulayın. Yapıştırıcının gözlerinizden tamamen çıkması için, kirpikleri çıkardıktan sonra mutlaka ılık su ile durulamanız gerekir.

Takma kirpik nasıl çıkarılır

Takma kirpik nasıl çıkarılır

Takma kirpik evde nasıl çıkarılır

Evde takma kirpik çıkarma yöntemlerini öğrenmek istiyorsanız bilmeniz gereken ilk konu takma kirpik nasıl temizlenir sorusudur. Takma kirpiği bir cımbız yardımıyla çıkardıktan sonra temizleyebilmek için zeytin yağından yardım alabilirsiniz. Zeytinyağını bir pamuğa sürün ve kirpiklerinizin temizlenmesi için pamuğa batırın. Bu işlem için pamuklu kulak çöpünden de yardım alabilirsiniz. Bunun dışında, yapıştırıcının çıkmasını sağlayan solüsyondan kirpiklerinize sürebilir ve ılık su ile durulayabilirsiniz. Takma kirpiklerinizde yapıştırıcı kalmamasını istiyorsanız, mutlaka ılık su ile durulayın ve kuruduktan sonra kaldırmaya özen gösterin.

Takma kirpik zararları ise merak edilen konular arasındadır. Takma kirpiklerin göze olan zararları şöyle sıralanabilir;

  • Yapıştırıcılar hem kirpik hem de gözlerin enfeksiyon kapmasına neden olabilir.
  • Takma kirpiklerde kir ve bakteri birikimi olur. Bu durum göz sağlığını olumsuz etkiler.
  • Takma kirpikler gerçek kirpiklerinizin incelmesine ve dökülmesine neden olabilir.

Güzellik için kullanılan protezlerin kaliteli olanlarını tercih etmek ve elbette kurallara uygun biçimde kullanmak büyük önem arz etmektedir. Bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka detaylı bilgi alınız veya takma ve çıkarma işlemleri için uzmanlardan yardım alınız.

22 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...