Siyah Elbise Üstüne Makyaj: Siyah Elbise Makyajı Nasıl Olmalı

Yayınlanma Tarihi: 27 Mart 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Akşam yemeklerinden özel davetlere kadar çok sayıda yerde tercih edilen siyah elbise hanımların dolabındaki en ikonik parçadır. Sadeliği yardımıyla birçok yerde kurtarıcımız olan ve çoğu vakit bizlere şık bir görünüm kazandıran siyah giysi ile iyi mi bir makyaj yapmamız gerektiği de çok önemlidir. Yapılan kusursuz bir makyaj elbisenizi de ön plana çıkaracak ve tüm gözleri size çevirecektir. Çoğu zaman siyah kıyafet giyen hanımlar koyu renkte bir ruj sürmeyi tercih ederler. Koyu renk ruj kullanımı doğru olmakla birlikte birazcık klasik bir yöntemdir. Çünkü eğer farklı olmak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz makyaj stiline bir göz atmalısınız.

Siyah bir elbisenin gece davetinde giyilmesi halinde, kullanılan kapatıcının önemi çok büyüktür. Bu sebeple de cilde uygun olan bir kapatıcı uygulayın. Ek olarak kapatıcı işlemi sırasında fırça kullanmanız ürünü cildinize daha iyi yedirmenizi elde edecektir. Fırça kullanımı esnasında dikkat etmeniz gereksinim duyulan konu ise fırçayı dairesel hareketlerle uygulamanızdır. Böylece hem yüzünüzde çizgi izlerinin oluşmasına engel olursunuz, bununla beraber pürüzsüz bir zemin elde edersiniz.

Siyah Elbise Üstüne Makyaj: Siyah Elbise Makyajı Nasıl Olmalı 1

Kapatıcı kullanımı arkasından uygun bir kaş fırçasıyla kaşlarınızdaki kapatıcı kalıntılarını temizlemelisiniz. Ardından kaş kaleminiz veya kaş farınızla kaşlarınızın aralarındaki boşlukları doldurmalısınız. Arkasından kahverengi-altın tonlarında bir farı göz kapaklarına ve gözlerin altına uygulamalısınız. Burada dikkat etmeniz gereksinim duyulan ise göz kapaklarında ve gözaltında kullanacağınız far fırçalarının farklı olması gerektiğidir.

Siyah Elbise Üstüne Makyaj: Siyah Elbise Makyajı Nasıl Olmalı 2

Kapatıcı uygulamasının arkasından ise siyah yahut kahverengi rimeli bolca miktarda sürmelisiniz. Hatta tercihinize bağlı olarak takma kirpik de kullanabilirsiniz. Rimel fazlalıklarını da gene kaş-kirpik fırçası ile temizlemeli ve ardından bir kat daha rimel sürmelisiniz. Bunun üzerine son bir kere daha fırçalamalısınız. Rimel sürme işleminin de bitmesi ile birlikte artık yüzün renklendirme aşamasına geçilebilmektedir. Yüzün merkezine pudra sürün ve böylelikle makyajın sabitlenmesini sağlayın. Daha sonrasında ise elmacık kemiklerine göz alıcı renklerde olan allık çeşitlerinden herhangi birini uygulayın. Son olarak ise kırmızı bir ruju dudak fırçası yardımıyla dudaklarınıza sürmelisiniz.  Eğer yeşili seviyorsanız ve yeşil rengin size yakıştığını düşünüyorsanız, yeşil bir göz makyajı ile dikkatleri gözlerinizde toplayabilirsiniz. Siyah giysi ile maksimum tercih edilen ruj rengi koyu tonda kırmızılardır. Ancak eğer klasikten uzak, farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız yumuşak ve hafifçe bir ruj rengini de tercih edebilirsiniz.

Siyah Elbise Üstüne Makyaj: Siyah Elbise Makyajı Nasıl Olmalı 3

Siyah bir elbise giyip görünümünün vamp bir şekilde tamamlanması isteniyorsa, bu hususta uygulanacak olan ruhun geri elbette ki kırmızı olmalıdır. Eğer siyah elbiseyi yazın kullanıyorsanız en güzeli şeftali veya pembe tonlarında bir ruj tercih etmektir. Zümrüt yeşili ile yapılan makyajlar da, siyah bir elbise ile son derece uyumlu olmaktadır. Siyah elbisenize çok yakışacak bir öteki makyaj stili ise altın ve şampanya tonlarında göz makyajı ile bronz tonlarda bir allıktır. Normal olarak bu şekilde bir makyaj ile kırmızı ruj tercih etmemelisiniz. Bu biçim bir makyaja uygulayacağınız belli belirsiz bir ruj görünümünüzü görkemli bir halde tamamlayacaktır.

Siyah Elbise Üstüne Makyaj: Siyah Elbise Makyajı Nasıl Olmalı 4

Etkileyici bir eyeliner da siyah elbisenize çok güzel uyum elde edecektir. Eyelinerınızı uygularken sevdiğiniz ve takip ettiğiniz bir ünlünün eyeliner stiline göz atmanız da oldukça etkili olabilir. Bakımlı eller ve giysinize uygun olarak seçilmiş olan bir oje en güzel takılarınızdan birisidir. Siyah elbisenize maksimum yakışacak oje rengi ise koyu kırmızıdır. Özellikle hafifçe bir makyaj yapmış olup kırmızı ruj sürdüyseniz, koyu kırmızı oje görkemli bir tamamlayıcı olacaktır.

Siyah Elbise Üstüne Makyaj: Siyah Elbise Makyajı Nasıl Olmalı 5

27 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...