Saç Uzatma Yöntemleri Evde

Yayınlanma Tarihi: 6 Eylül 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Bakımlı ve uzun saçlara sahip olmak isteyen bayanlar için evde uygulayabilecekleri çok sayıda yöntem vardır. Bu yöntemlerden bazıları kısa sürede sonuç verirken, bazıları daha uzun sürede sonuç vermektedir. Genel olarak olumlu sonuçlar veren hızlı saç uzatma yöntemleri evde bakım önerilerini bu başlık altında topladık. Umarız siz de en kısa sürede istediğiniz uzunlukta saçlara sahip olursunuz.

Genel olarak kadınlar arasında uygulanan ve olumlu sonuç veren evde saç uzatma yöntemleri şu şekildedir…

  • Saçların hızlı uzaması için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Bunun için üç damla lavanta yağı, üç damla biberiye yağı, üç damla jojoba yağı, iki damla sedir ağacı yağ ve iki damla kekik yağını karıştırın. Elde edilen karışımı ocaktan ısıtın ve saç diplerine dikkatlice yedirin. Düzenli olarak bu karışımı uygulayabilirsiniz.
  • Saç bakımı için yumurta akından mutlaka faydalanın. Bu uygulama için saçlarınızın uzunluğu ve gürlüğüne göre yeterli miktarda yumurta akını bir kase içine kırın. Güzelce çırpın ve saçın tamamına yedirerek uygulayın. Streç film ile saçlarınızı sarın ve bir kaç saat bu şekilde bekletin. Daha sonra normal saç şampuanı ve bakım kremleri ile saçlarınızı temizleyip durulayabilirsiniz.

  • Saçların daha çabuk uzaması için doğal malzemelerden yararlanabilirsiniz. Bu konuda patates suyundan faydalanmak etkili olabilir. Uygulama için patatesi haşlayın ve suyunu dökmeyin. Saçınıza uygulanabilecek ılıklığa geldiğinde durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Saçlarınızın ihtiyacı olan vitaminlerin büyük kısmını karşılar.
  • Tıpkı patates gibi soğan suyu da saçların daha sağlıklı olmasını sağlar. Soğanı haşlayıp suyunu süzüp ılıtın. Ilıyan suyu saçlarınıza uygulayın ve parmak uçlarınız ile masaj yaparak yedirin. Bir süre bekletin ve daha sonra şampuan ile yıkayın.
  • İsterseniz patates suyunu tek başına kullanmak yerine saç maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Bu uygulama için haşlanmış patatesin suyu, bal ve yumurtanın sarısını bir kap içinde karıştırın. Maske kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız maskey saçlarınıza uygulayıp 20 dakika bekletin ve daha sonra durulayın.

Saç Uzatma Yöntemleri Evde 1

  • Saç uzatan maskelerden bir diğeri de cilt bakımında da kullanılan aloe vera maskesidir. Bu maske için; . 1 kaşık limonun suyu, yarım tatlı kaşığı bal ve 1 fincan aloe verayı iyice karıştırın. Kıvam ala karışımı saçlarınıza sürün ve yarım saat bekletin. Süre sonunda saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bu şekilde maskeyi düzenli uygulayarak saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Evde hızlı saç uzatma yöntemleri arasında elma sirkesi uygulamasının da etkili olduğunu belirtmek isteriz. Bu uygulama için 2-3 damla elma sirkesini saçlarınızı yıkarken durulama suyuna eklemeniz yeterli. Düzenli olarak uygulamada saçlarınıza etkisini kısa sürede görebilirsiniz. Sirke kokusundan rahatsız olursanız, esans yağlarından faydalanabilirsiniz.

Saç Uzatma Yöntemleri Evde 2

  • Üzüm çekirdeği yağını da saçlarınız için uygulayabilirsiniz. Bu uygulama için her gece yeterli miktarda üzüm çekirdeği yağını saçlarınızın diplerine uygulayabilirsiniz. Saç derisine masaj yaparak yağı yedirip saçların uzaması için kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki maddelerin yanı sıra saçlarınızı ıslakken taramadan, fön makinesi kullanmadan kurutarak ve saçlarınızı haftada bir kere uygun bir doğal saç kremi ile kremleyerek daha çabuk uzamalarını sağlayabilirsiniz. Bol miktarda su tüketmek, sağlıklı beslenmek de saçların daha sağlıklı olması ve daha çabuk uzaması için etkilidir.

Saç Uzatma Yöntemleri Evde 3Saç Uzatma Yöntemleri Evde 4

6 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...