Saç Tebeşiri

Yayınlanma Tarihi: 9 Ağustos 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Saç tebeşiri saçlarınıza farklı, hesaplı, acele ve geçici renk vermenin en kolay yoludur. Son vakitlerde gerektiğince tanınmış olan saç tebeşiri, saçları hafifçe ıslattıktan sonra saçın renklendirmek dilediğiniz bölgesine uygulanır. Saç teline tutunan saç tebeşirinin gün boyu dayanması amacıyla saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutmalısınız. Tebeşiri çıkarmak dilediğinizde her vakit kullandığınız şampuanla saçlarınızı yıkamanız yeterli.

Saç Tebeşiri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Saç tebeşirini kullandığınız bölümde jöle, sprey gibi rastgele bir saç ürünü olmamalı
  2. Saçlarınız sarıysa, tebeşirin 1 yıkamayla çıkabilmesi amacıyla tebeşiri programdan evvelce saçınızı ıslatmayın
  3. Tebeşiri kullanırken ellerinize bulaşmaması amacıyla eldiven kullanabilirsiniz
  4. Saçınızda tebeşirle yatarsanız yastık kılıfına bulaşacaktır.
  5. Sahilde ve yağmurlu vakitlerde saç tebeşiri kullanmayın.
  6. Tebeşiri saçınıza işlerken eski bir tişört giyin.
  7. Tebeşir ardından saçlarınıza saç maşasıyla biçim verecekseniz saçın tamamıyla kurumasını bekleyin

Modanın sınır tanımadığı şu vakitlerde insanlar korkmadan, özgürce ve içlerinden geldiği gibi giyinebiliyorlar. Hele ilkbahar kendini belli edip yaz hazırlıkları başladığında vitrinler resmen bir gök kuşağı gibi oluyor ve bizleri cezbediyor.

Giyimde ve aksesuardaki model ve renk detaylığı biz kadınların şu soruyu sormasına sebep oluyor; peki saçlarımı nasıl yapsam? İşte bu bozukluğun cevabı: Saç Tebeşiri

Öncelik ile saç tebeşiri nedir, nasıl tüketilir konularından biraz konuşmak istiyorum.

Saç tebeşiri saçlarımızı çok kısa vakit ortamında istediğimiz renge çevirmemize yardımcı olan bir tür boya. Esasında kırtasiyelerde satılan kuru ya da soft pastel boyaya çok benziyor. İsterseniz internet üzerinden, dilerseniz kozmetik mamulleri satan mağazalardan temin edebileceğiniz bu boyalar tek tek ya da 12’li ve 24’lü setler durumunda satılıyor.

Saç Tebeşiri 1

Öncelik ile saçımızın boyayacağımız bölümünü başkalarından bir tutam durumunda ayırıyoruz. Ayırdığımız alanı güzelce ıslatıyoruz. Suyun çoğunu sıkıyoruz.

Fakat ardından saç renginin kalıcı olması ve kıyafetlerimize bulaşmaması amacıyla saçımızı güzelce kurutuyoruz. Rengin saçımıza sabitlenmesini gerçekleştiren şey ısı. Esasında bu prosedür amacıyla saç düzleştirici daha etkili ama ıslak saça direk düzleştirici gerçekleştirme saçlarınızın yanmasına sebep olabilir. Bu yüzden evvelce saçlarınızı güzelce kurutun. Ardından saçlarınızı dilerseniz düzleştiriciyle düzleştirebilir, isterseniz maşa kullanarak dalgalı bir duruma getirebilirsiniz. Her ikisi de saçınıza biçim sunarken, uyguladığı ısı yardımıyla rengin saçınıza sabitlenmesine yardımcı olur.

Saç Tebeşiri 2

Saçlarımıza zarar vermeden bu kadar kolay bir biçimde farklılık yapabilme fikri bile harika.

Saç tebeşiri programı gerektiğince kolaydır. Kullanmadan evvelce yapılacağı bölge hafif ıslatılır. Kuru olmamasına ve çok ıslak olmamasına ilgi edilmelidir. Daha sonra nemli saçların her yeri boyanır. Saçın yıpranmaması amacıyla tebeşiri yukarıdan aşağı doğru gerçekleştirme daha doğrudur.

Tamamen boyandıktan sonra kalıcı olmasını sağlamak amacıyla saç kurutma makinesi ya da saç düzleştirici ile üzerinden geçilir.

Saç tebeşiri saçtan kolay çıkan bir üründür. Eğer saçlar yıkanırsa kolayca çıkacaktır. Yıkanmadığı takdirde iki güne kadar kalabilir.

Saç boyasının aksine çıkarılabildiği amacıyla sık sık farklı renkler kullanılabilir.

Saç Tebeşiri 3

Saç Tebeşiri Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Eğer biraz marjinal görünmek ve saçlarınızı tıpkı gök kuşağı gibi rengarenk boyamak ama dilediğiniz vakitte bu boyayı kolayca çıkartmak dilerseniz saç tebeşiri kullanmanız gerekiyor. Bu amaçla sizlere hazırladığımız saç tebeşiri nedir ve nasıl tüketilir? Makalemiz size yol gösterecektir.

Saç Tebeşiri Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Son senelerde gerektiğince tanınmış bir moda akımı olan saç tebeşiri, saçlarında farklılık ve imaj farklılığı yönünden son derece kolay bir program oldu. Saçlarınızı, saç tebeşiri ile rengarenk boyayıp birde renkli bir kıyafet ile kombin yaparak görkemli görünebilirsiniz.

9 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...