Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır

Yayınlanma Tarihi: 9 Ağustos 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Saç renk tonundan sıkılanlar amacıyla son senelerde cesaret isteyen bir akım başlamıştır. Gökkuşağı saç rengini akımını başlatan bir icat da denebilir. Saç tebeşiri nasıl tüketilir sorusuna yanıt vermeden evvelce saç tebeşiri nedir sorusuna bir göz atmak gerekir. Saç tebeşirleri istenilen saç rengini geçici olarak saçlarda denenebildiği gibi birkaç günlük çok cesaretli renklerden meydana gelen değişik saç modellerini denemek amacıyla can atanlar amacıyla olmazsa olmaz bir icattır. Alışılmışın aksine saç tebeşirleri pembe, mavi, yeşil, mor gibi canlı renklerin denenmesi amacıyla zemin hazırlanmıştır. Deneyenler gerektiğince memnun görünüyorlar ve genç kızlar renkli saç modellerini bayılarak, saçlarını tebeşir ile geçici olarak boyayıp biçim sunarak kullanıyor. Dikkat çekici, yürekli ve çok hoş saç renkleri oluşabiliyor.

Saçlarının renklerinden sıkılan bayanlar ve boyatmak istemeyenler amacıyla bir seçenek olarak saç tebeşirleri çok basit ve ilgi çekicidir. Saç tebeşirleri, saçlar amacıyla özel olarak geliştirilmiş genelde canlı renkler mavi, yeşil, sarı, kırmızı, turuncu gibi renklerin daha sık tercih edildiği saçları geçici olarak boyamaya yönelik bir yöntemdir. Genellikle son senelerde çok çok tercih ediliyor ve yoğun ilgi görmektedir. Saç tebeşirleri yerine boyama ve resimler amacıyla sarf edilen pastel boyalar da tercih edilebilir. Önemli olan saç tebeşirlerinin program aşamalarını doğru gerçekleştirmektedir.

Saç tebeşiri saçları boyamak kadar zahmetli bir iş değildir. Hem de saç tebeşiri ile saç boyamak gerektiğince keyifli ve yaratıcı bir uğraştır. Güzel anılar biriktirmek isteyenler amacıyla de kullanılabilecek saç renklerini dilediğince kullanma fırsatı yayınlayan bir boyama yöntemidir.

 • Saçları, saç tebeşiri ile kullanmadan evvelce rastgele bir prosedür yapmaya gereksinim yoktur.
 • Saçları boyamadan evvelce eldiven giyilmelidir zira boyalar elinize bulaşmasın.
 • Boyanacak saç tutamı seçilip ıslatılmalıdır. Islatırken saçları suyun ılık olmasına ilgi edilmelidir zira böylelikle boya daha iyi işleyip rengini verecektir. Sarışın olanlar bu prosedürü atlamalıdır zira boyanın çıkması istendiğinde rahat çıkması ehemmiyetlidir.
 • Saçların üstüne saç tebeşiri ya da pastel boya ile boyanır.
 • Bir saça değişik renkte saç tebeşiri ya da pastel boya uygulanabilir. Böylece daha hoş bir görüntü oluşturur. Genellikle renkli gözlü olanların saç tebeşirini muhakkak denemesi tavsiye edilir.
 • Boya uygulandıktan sonra saç biçimlendiricisi ile biçimlendirilmelidir. Isı ile biçimlenen saçlarda boya daha çok bozulmadan durmaktadır.
 • Saçlar boyalı iken şahıs uyuduğunda boya yastık kılıfına geçecek renkte değişimlere sebebiyet olacaktır.

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır 1

Saç Tebeşirinin Zararı Var mıdır?

Araştırmalar neticesinde net zararlıdır bilgi kapasitesi yoktur. Dikkat edilmesi gereken birkaç günden çok saçlarda saç tebeşirini bekletmemek zira saçların kırılmasına ya da güçsüzleşmesine sebep olabilir.

Saç tebeşirinin doğru tüketimi anlattık ancak; saç tebeşiri nasıl tüketilir sorusunu kadar merak edilen bir diğer soru saç tebeşiri nasıl temizlenir sorusudur. Saç tebeşiri iki günden çok saçlarda bekletilmemelidir. İlk olarak ılık su ve şampuan ile saçlardan tebeşir temizlenmeli ve normal rutinde yıkanmalıdır. Hafta bir kere kullanılmasına özen gösterilmedir, daha çoğu olumsuz neticelere yol açabilir.

Saç Tebeşirinin Zararı Var mıdır?

Son vakitlerde gerektiğince tanınmış olan saç tebeşirinin tüketimi gerektiğince basittir. Bunun amacıyla bir oran su, saç tebeşiri, düzleştirici ya da maşa yeterlidir. Nemlenmiş saçınıza saç tebeşirini hafifçe sürün. Uygulama evveli netlikle elinize bir eldiven takın ki elleriniz tebeşir rengine boyanmasın. Daha sonra saçınızı tarakla tarayarak üstüne düzleştiriciyi ya da maşayı uygulayın böylelikle boyayı sabitlemiş olursunuz. Açık renkli saçlarda daha etkili ve kalıcı olsa da koyu renkli saçlarda da gerektiğince etkili. Platin gibi çok açık renkli saçlarda çok kalıcı olmaması amacıyla kuruyken uygulayabilirsiniz ama koyu saçlarda ıslatmaktan diğer deva yoktur, daha etkili olacaktır.

Saç Tebeşirinin Zararı Var mıdır? 1

Saç Tebeşirinin Avantajı Nedir?

 • Saç tebeşirleri şahsa hem vakit hem de basit bir değişiklik olanağı sağlar.
 • Uygulaması basit olan bir malzemedir ve doğru kullanıldığında yan etkisi gerektiğince azdır.
 • Dip boya ve aynısı boyama çeşitleri gibi yenileme vakti, değiştirilmeme vakti gibi kısıtlamaları yoktur.
 • Açık renkli saçlarda şık bir görüntü meydana çıkarmaktadır.
 • Çeşitli renk seçenekleri ve uzun yaşamlı tebeşirler yardımıyla uzun vakit kuaför masrafını azaltmaktadır.
9 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...