Saç Şekilleri Erkek

Yayınlanma Tarihi: 29 Eylül 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Erkek saç şekilleri de tıpkı bayanlarda olduğu gibi birçok farklı modele sahiptir. Uzun ve kısa saçlara uygulanan farklı saç şekilleri sayesinde artık beyler de modern görünümleri ile dikkat çekmekteler. Önemli olan tercih edilecek olan saç modelinin yüz şekline ve kişinin tarzına uygun olmasıdır. Birisinde görüp de beğenilen bir model eğer kişiye uygun değilse aynı etkiyi oluşturmayacaktır. Bunun yerine beyler de tıpkı bayanlarda olduğu gibi kendilerine uygun saç kesimlerini tercih etmeliler. Günümüzde klasik ve modern tarzda birçok erkek saç şekilleri bulunduğu için artık beyler de kendi tarzlarını rahatlıkla oluşturabilirler.

Erkek saç şekilleri ve isimleri konusu saç modasını yakından takip eden beylerin merak ettiği konulardan birisidir. Klasik kısa saç kesimi, yanları kısa saç, subay tıraşı, kabarık kısa saç, dağınık saç, ıslak görünümlü kısa saç, uzun favorili gibi birçok erkek saç kesimi bulunmaktadır. Bunlar arasından seçim yapmak biraz zor olsa da, en güzel saç modelinin kişinin tarzına uyan saç kesimi olduğu unutulmamalıdır. Bir dönem erkekler arasında oldukça yaygınlaşan uzun saç modası biraz düşüşte olsa da hala omuz hizasında saç kesimleri kullanılabilmektedir. Dalgalı ve ıslak görünüm verilmiş uzun saçlar genç beylerin favorileri arasında bulunuyor.

Klasik ve doğal görünümden hoşlanan beyler ise saçlarını kısa kestirip bunları hiçbir şekillendirici sürmeden doğal halleri ile kullanabiliyorlar. Daha modern ve havalı görünmek isteyen beylerin tercihi ise arkaları ve yanları kısa önler biraz uzun olan saç modelleridir. Bu tarz saçlarda ön taraflara saç şekillendirici sürüldükten donra hafifçe kabartılarak arkaya ya da yana doğru taranabiliyor. Rahatına düşkün erkekler ise saçlarının sadece ön tarafını biraz uzun bıraktırarak bunlara dağınık bir görünüm verebilirler. Kısa erkek saçı modellerinin bazılarında uzun favoriler bırakılabiliyor ya da ince çizgi görünümünde favoriler yapılabiliyor.

Saç Şekilleri Erkek 1 Saç Şekilleri Erkek 2

Erkek saç şekilleri ve yapılışları çok kolay olduğu için beyler kısa sürede saçlarına şekil verebilirler. Tabi ki bunun için ilk önce yüzlerine yakışan bir saç kesimi tercih etmeleri gerekiyor. İyi bir erkek kuaförü saçların şekline uygun bir kesim yaparak harika bir imaja sahip olmanıza yardımcı olabilir. Erkek kısa saç kesimleri birbirine benzer gibi görünse de aslında bu modeller arasında farklılıklar vardır. Kimi saçlarda yan taraflar kısa, kiminde arka tarafların alt kısımları kısa, bazı modellerde de saçlar asimetrik şekilde kesilmiştir. Farklılıktan hoşlanan erkekler için de yanlar ya da arkalar kazınmış farklı saç kesimleri bulunmaktadır. Bu erkek saç modellerinin bazılarında yan taraflara ya da arkalara yapılan ince çizgi görünümündeki şekiller oldukça dikkat çekicidir.

Saç Şekilleri Erkek 3 Saç Şekilleri Erkek 4

Orta boy saç kullanmaktan hoşlanan erkekler için de farklı saç kesimleri mevcuttur. Bazı modellerde saçların alt tarafı kazınarak üst kısımlar uzun bırakılmaktadır. Bu şekilde saçlar toplanmadığı zaman normal bir görünümde olup, istendiği zaman üst kısımlar kuyruk ya da topuz yapılmaktadır. Bu tarz saçlara uygulanan değişik favori kesimleri ise oldukça dikkat çekicidir. Beyler eskiden uzun saça pek sıcak bakmasalar da günümüzde uygulanan havalı uzun saç modelleri nedeni ile artık erkekler de uzun saçı severek kullanmaktadır.

Saç Şekilleri Erkek 5 Saç Şekilleri Erkek 6

Erkek saç şekilleri ve isimleri bayanların da dikkatini çektiği için günümüzde bayanlar için de erkek tipi adı ile anılan saç modelleri bulunmaktadır. Son dönemlerde özellikle genç bayanlar arasında çok kısa kesilmiş erkek saç şekilleri sıklıkla uygulanmaktadır. En popüler erkek saç modelleri arasında ıslak görünümlü geriye doğru taranmış ya da önleri havaya kaldırılmış kesimler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra önler biraz uzun ve dağınık olarak bırakılan, doğal görünümlü saç şekilleri de beylerin öncelikli tercihleri arasındadır.

29 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...