Saç Nasıl Uzatılır

Yayınlanma Tarihi: 7 Eylül 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesi meydana gelir. Saç dökülmesi kadınlara göre erkeklerde göre çok daha fazla gerçekleşir. Saçlara etkili olan bakımı yaparsak kısa sürede uzaman olur.

Saç boyama işlemlerini de mutlaka uzun süre bırakınız. Aşağıdaki maddeler saç nasıl hızlı uzar, sorusuna cevap verecektir. Boyama esnasında kalitesiz boya kullanılması da ileride saç uzamasını engeller. Saçlar hemen uzamaz.

Uzun süre nemli kalan saçlar çok daha kolay uzar bu nedenle erkek ve kadının saçı nemli tutması gerekir. Aşağıdaki maddeler saç nasıl çabuk uzar, sorusu için cevap verir. Ayrıca saç nasıl uzar erkek konusu içinde bilgilendirme yapacağız. Aşağıdaki maddeler saç nasıl hızlı uzar erkek, konusu içinde bilgilendiricidir.

 • Bitkisel Doğal şampuan: bitkisel ve doğal ürünleri kullanarak saç uzatabiliriz. Saç uzatmak için ; bitkisel şampuan kullanmak gerekir. Saf malzemeleri olan krem ve bitkisel destekli şampuan kullanırsanız, saçların zarar görmesine engel olursunuz.
 • Saç Dökülmesi Serumu: Kadınlarda ve erkekte meydana gelen aşırı saç dökülmesi için mutlaka serum kullanınız. Aşırı saç dökülmesi olan kişilerin saçları kolay uzamaz.

 • Kimyasal boyaları bırakmak: Kadınlarda genelde saç boyamasından kaynaklı saç dökülmesi meydana gelir. Kadının saç boyası kullanmaması gerekir. Kimyasal boya saça çok zarar verir.
 • Sarımsak yağı: Genelde saç boyamasından kaynaklı yıpranmaları yok ederek saçı hızlıca uzatır. Sarımsak yağı saç uzatmak için çok etkilidir. Sarımsak yağı saç diplerinden itibaren sürülür. Saça parlaklık kazandırır.
 • Badem Yağı: Her seferinde, bilinmedik markada ki bakım yağ kullanmaktansa saçı hızlıca uzatan badem yağını kullanalım. Badem yağı kirpikleri saçı ve kaşları da hızlıca besler. Badem yağı saç diplerinden itibaren sürülür
 • Kaliteli Şampuan: Boyama esnasında kalitesiz boya kullanılması sonucu saç küser daha sonra artık hızlıca uzayamaz. Bu nedenle siz kalitesiz şampuan kullanırsanız saç iyice yıpranır. Boyama esnasında çok fazla renk değiştiren olyer gibi renk açıcı ürün kullanılması da saça zarar verir.

Saç Nasıl Uzatılır 1

 • Psikolojik İlaçları Bırakın: Erkekler için kullanılan psikolojik ve antidepresan hap kullanımları saç dökülmesine neden olur. Erkeklerin psikolojik ilaçları acil bırakması gerekir. Psikolojik ilacı doktorunuz önerdiyse acil olarak kesinlikle bırakınız.
 • Röfle Yaptırmamak: Kadının saçın rengini açmak için kullandığı malzemeler saçı yıpratır. Kadında kullanılan saç açıcı röfle malzemesi doğal olan saçlarınızı yıpratacaktır. Röfle ve balyalar saçı yakar. Kesinlikle yaptırmayınız.
 • Gereksiz Antibiyotik Kullanımı: Erkek ya da kadının gerektiğinden fazla ilaç kullanımı derinin yağ tabasına neden olur. Antibiyotik sadece saçların hızlı uzamasına zarar vermez çok fazla yan etkisi olur. Sadece saç için değil aynı zamanda birçok dokuya da zarar verir.

Saç Nasıl Uzatılır 2

 • Organik C vitamin Özlü Şampuan Kullanmamak: Saça organik iksirli C ve A vitamin içeriği olan şampuanları kullanmak gerekir. Saç zarar görmesine neden olan, boyanın etkisini yok eden vitamini göz ardı etmeyiniz.
 • Saç Bakım Kremini bakım kremleri ve serumları gerektiğinden fazla kullanmadığınız taktirde saçların hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.
 • Argan Yağı: Her seferinde, bilinmedik markada ki destekleyici ve onarıcı bakım yağ kullanmaktansa saçı hızlıca uzatan argan yağını kullanalım.
 • Argan içerikli bakım Yağı: Argan yağı kirpikleri saçı ve kaşları da hızlıca besler. Argan yağını düzenli kullanmak gerekir. Argan yağı, saç ve kaş için oldukça verimli ve etkili olan yağdır.
 • Hormon Tedavisi : Hormon bozuklukları olan bir erkekte ve kadında saç dökülmesi meydana gelebilir. Mutlaka hormon testi yaptırmanız ve gerekirse ilaç kullanmak.

Saç Nasıl Uzatılır 3

7 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...