Saç Aksesuarları

Yayınlanma Tarihi: 8 Ağustos 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Moda her sene karşımıza yeni keşiflerle geldi. Kıyafetler, ayakkabılar, çantalar, şallar vs. Bunlarla birlikte gelişen en yeni modalardan birisi de saç aksesuarları oldu. Tokalar, saç küpeleri, bandanalar, taçlarla bijuteri dünyası git gide genişledi. Özellikle genç kızların yeni gözdesi olan saç küpeleri son zamanlarda da gittikçe yaygın hale geldi.

Saç aksesuarı denince akla ilk gelenlerden biriside tokalar oluyor. Özellikle bu tokalar renkli büyük ve birbirinden farklı desenlere olunca çocukların daha da ilgisini çeker hale geldi. Lastik toka, maşa (kelebek) toka, çengelli toka, tel toka derken her geçen gün daha yeni ve çok amaçlı tokalar piyasaya çıkıyor. Sıcak yaz aylarında biz kadınların da kurtarıcısı olan tokalar bugünler de git gide pratikleşmiş halde. Kolay saç toplaması amaçlanarak tasarlanan çeşitli birçok toka ile günümüzde rahat ve konforlu saç toplamak mümkün. Özellikle de çok vakti olmayan kadınların kurtarıcısı olduğu söylenebilir.

Saç için aksesuar dendiği zaman yine hemen akla gelenlerden biriside bandanalar oluyor. Yine çok pratik biçimde sıcak günler de güneşten korunmamıza yardım ederken aynı zaman da yüzün önüne gelip rahatsız eden saçlardan da koruyor. Konforuyla ön planda olan bandana bazen yağlanmış ve yıkamaya vakit bulamadığımız saçlarımızın da kamuflajı olabiliyor. Saç aksesuar modelleri arasında bahsettiğimiz gibide alışıla gelmişin dışında yeni yeni trend olan saç küpeleri yer almakta. Saç küpeleri özelliklede örgü modellerinde araya takılarak kullanılıyor. Modern ve havalı görünümüyle sıradan bir örgü modelini bile abiye tarza çevirebilirsiniz. Tabi farklı çeşitleriyle de günlük hayatta da kullanmak mümkün.

Saç Aksesuarları 1

Mini mini kız çocuklarımız içinde genelde taçlar kullanılıyor. Saçlarını toplatmak istemeyen çocuklar için taçlar pratik bir aksesuar. En azından yüzünün önüne gelen ve rahatsız eden saçları engelliyor. Bandana kullanımı da yine çocuklarda pratik bir alternatif olabilir. Fakat çocuklar daha çok hareketli olduğundan dolayı bandanalar kafalarından kolayca sıyrılabiliyor. Bunun için de taç kullanmak daha pratik bir çözüm.

Saç Aksesuarları 2

Saç aksesuar fiyatlarına da değinirsek çeşitlerine göre değişir. Genelde 1 TL 2 TL civarı lastik tokalar bulunurken 50 krş. 1 TL civarında da maşa toka bulmak mümkün. Saç bandalarını da 5 TL 10 TL arası rahatlıkla bulabilirsiniz. Saç küpeleri biraz daha pahalı oluyor normal tokalara göre. Birkaç çift birden 7,5 TL veya 10 TL civarında bulmanız mümkün.

Saç Aksesuarları 3

Fiyatlar böyle makul biçimde. Tabi gümüş altın pırlanta tarzında saç aksesuarları düşünürseniz oldukça pahalı olacaktır. Fakat düşüncem o kadar pahalı aksesuarlara gerek olmaması. Makul fiyatlı modern şık tercihlerle de estetiği yakalayabilirsiniz. Saç tabi ki görünümde en çok dikkat çeken unsurlardan bir tanesi. Bu yüzden de özellikle bayanlar saçlara çok önem vermekte. Gösterişli ve güzel saçlara sahip olmak herkesin isteğidir. O yüzden saç aksesuarları her geçen yıl daha da çok rağbet görmeye başladı. Hal böyle olunca da saç aksesuarlarında çeşitlilik arttı.

Saç Aksesuarları 4

Eğer daha farklı şeyler denemek isterseniz saçlarınıza renkli kurdeleler takabilirsiniz. Kurdeleleri örgülerinizin içerisinden geçirip renkli ve sportif bir görünüm sağlayabilirsiniz. Veya atkılarınızla kafanızda kocaman sevimli bir fiyonk yapabilir böylece en farklı siz olabilirsiniz. Bunların yanı sıra saç tüyleri de kullanmanız mümkün. Renk renk çeşit çeşit birbirinden güzel saç tüyleri hem saçta kalıcı hem de pratik. Tabi bu bahsettiğim türler kuaföre yaptırılabiliyor. Saça sabitlenen bu tüyleri 5- 6 ay gibi bir sürede kullanabilirsiniz. Dilediğiniz şekilde süreçleri kısaltabilirsiniz.

8 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...