Permalı Saç

Yayınlanma Tarihi: 17 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Perma, uzun yıllardır var olan ve hala uygulanan eski fakat güvenilir bir yöntemdir. Saçları kıvırcık ve dalgalı olan kadınlar fön modellerine düz olan kadınlar ise perma modellerine yönelmektedir. Perma saç, dalgalı ve kıvırcık saç demektir. Sürekli düz saç kullanımından sıkılanlar için ideal bir saç modeli olan permalı saç modelleri, kendi içerinde çeşitlere ayrılmaktadır.

Perma yapımının evde yapılması pek tavsiye edilmemektedir. Bu noktada en güvenilen ve kaliteli işler yaptığına inanılan güzellik merkezine başvurulması gerekmektedir. Bunun sebebi permanın yanlış yapıldığında komik bir görünüme yol açabileceğidir. Doğru yapıldığındaysa son derece hoş görünen dalgalı saçlar elde edilecektir.

Perma tek bir yönde yapılmamaktadır. Kendi içerisinde kategorilere ayrılan perma çeşitleri nasıl bir model istendiğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Su dalgası perma en doğal perma çeşitlerinden bir tanesidir. Saçların uç kısımlarına doğru hafif ve natural görünümlü dalgalar elde edilmesine dayanan su dalgası perma modeli abartısız ve aynı zamanda şık bir saç modeli isteyenler için en ideal tercihlerden biri olacaktır. Bu saç modeli sayesinde sürekli maşa yapılması ihtiyacı ortadan kalkacaktır. Bir diğer perma çeşidi ise ince permadır. Bu perma çeşidinde saç tutamları çok daha ince alınır ve ortaya çok daha sık ve ufak bukleler çıkar. Kıvırcık saç görünümü isteyenler için en doğru tercih ince perma çeşidi olacaktır.

Permalı Saç 1 Permalı Saç 2 Permalı Saç 3

Permalı Saç Bakımı

Perma yapımı sonrası doğru bakım buklelerin korunması açısından son derece önemli olmaktadır. Permalı saç bakımı diğer saç bakımlarından farklı olarak biraz daha özen istemektedir. Yıkama esnasında çok sert davranılmamalı ve kolay tarama sağlaması açısından mutlaka bir krem ya da saç maskesi uygulanmalıdır. Kullanılan ürünlerin kıvırcık saçlar için olan özel ürünlerden olmasına dikkat edilmelidir.

Permalı Saç 4 Permalı Saç 5 Permalı Saç 6 Permalı Saç 7

17 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...