Perma Nedir

Yayınlanma Tarihi: 17 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Perma efsanesi geri döndü. Üstelik bu sefer çok daha hafif kıvrımlar, yumuşacık ve ince perma dalgaları ve son derece sağlıklı uygulamalar perma yaptırmak isteyen hanımların dikkatini hızlıca bu yöne çekiyor. Yazın plaj ve havuz kenarlarında saç bakımını dert etmeden, gönlünce eğlenmek ve saçını güneş, kimyasallar gibi dış etmenlerden korumak isteyen hanımlar için perma çok pratik bir çözüm sunuyor.

Perma denilince akla 80’li yıllar gelir. Fakat perma, günümüzde de gerek dokusu ve gerek saça verdiği hacim ile yıpranmış düz saçlara canlılık vermek için tercih edilen çok etkili ve çok yönlü bir işlemdir. Çalışma hayatı, kadınların kendilerine ayırabileceği zamanı sınırladıkça, pratik saç stillerinin başında gelen perma saç modelleri trend olmaya devam ediyor.

Efsane Perma Saç Stilleri Yeni Moda Trendlerle Geri Dönüyor

Önceleri, daha kısa ve ilginç perma modelleri popüler bir tercih iken, yıllar içerisinde permalı saç modelleri de birçok saç modasına uyacak şekilde değişti. Bugün perma, her dönemin modası haline geldi diyebiliriz. Üstelik saç bakım teknolojisinin hızlı ilerleyişi ve yeni nesil perma ilacı sayesinde, çok daha doğal ve sağlıklı, dilediğiniz uzunlukta ve hacimde permalı saç şekline sahip olmak mümkün. Ancak perma saça zarar verir mi, sorusu aklınıza gelebilir. İşin ehli kişiler tarafından ve doğru şekilde uygulanan perma, uygulama sonrasında da saç bakımına dikkat edildiği takdirde saça zarar vermez. Ancak perma yapılacak saçın kalitesi ve dayanıklılığı da bu noktada önemli. O nedenle, perma yaptırmadan önce konunun uzmanı bir kuaföre danışarak, saçınızın permaya uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Perma Nedir 1 Perma Nedir 2 Perma Nedir 3

Öte yandan, maliyet açısından değerlendirildiğinde, saçtaki kalıcılığı ve uzun süreli kullanım imkânı sayesinde, perma fiyatları diğer saç modellerine göre çok daha uygun ve hesaplıdır.

Perma Nedir 5 Perma Nedir 6 Perma Nedir 7

17 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...