Perma Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 17 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Perma modelleri farklı kalınlıkta bukleler oluşturur. Perma modelleri, saçın yapısı ve boyutuna göre belirlenir.

90 ‘lardaki gibi kesildikçe etkisi biten perma çeşitleri günümüzde 2 ile 5 ay arasında etkisi olan perma saç modelleri uygulanıyor. Perma yapımı Saçı yıpratan eski tip perma uygulamalarının aksine günümüzde saçın yapısını korumaya yönelik geliştirilmiştir. Perma modelleri istenilen buklenin kalınlığına ve belirginliğine göre değişebiliyor. Örneğin, su dalgası perma daha doğal ve daha hafif dalgalar sunarken ince perma daha sık ve belirgin bukleler sunar.

Permalı Saç Modelleri Nasıl Yapılır

Permalı saç modelleri, istenilen perma tipine göre değişiklik gösterir. Eğer yoğu bukleler isteniliyorsa ona göre ince perma uygulaması tercih edilebilir eğer kalın ve daha dağınık bukleler isteniliyorsa su dalgası modelini tercih etmekte fayda vardır. Perma yapımından sonra uygulanacak bakımlar, permanın etkisi azalmaya başladığında saçınızı yorgunluktan uzak tutarak yine canlı ve bakımlı etkisinin devam etmesinde yardımcı olur.

Perma yapımından sonra saçın şeklini verirken briyantin, jöle türü saç şekillendirici ürünler kullanmakta fayda vardır. Aynı zamanda permalı saçlara uygun taraklarla saçınızı tararsanız saçınız kırılmaktan ve yıpranmaktan kurtulur. Perma işleminden sonra bu gibi gösterilecek hassasiyetler hem permalıyken hem de permadan sonra size rahatlık ve kolaylık sağlar. Perma saç modelleri saçınızın yapısına ve boyutuna göre kullanabileceğiniz doğru saç bakım ürünleriyle daha etkili ve daha bakımlı hale dönüşebilir.

Perma Modelleri 1 Perma Modelleri 2 Perma Modelleri 3 Perma Modelleri 4 Perma Modelleri 5

Kısa Saç Perma

Kısa saç perma saçınızın kalın veya ince olması fark etmeksizin her türlü saç tipine uygulanan ve modern, dinamik bir yapı oluşturabilen bir perma modelidir. Kısa saça perma uygulamasında, kalın telli bir saça uygulanmışsa 4-5 ay boyunca, ince telliyse 2-3 ay boyunca etkisini sürdürür.

Kısa Saç Perma Kısa Saç Perma 1 Kısa Saç Perma 2

17 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...