Perçem Kesimi

Yayınlanma Tarihi: 30 Eylül 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Saç kesimi erkek, kadın ve çocuk herkesin kuaföre yaptırdığı bir iştir. İşi ehline bırakmak elbette son derece önemlidir. Özellikle de genel saç kesimlerinde mutlaka bir kuaföre başvurulmalıdır. Fakat perçem ya da diğer adıyla kahkül gibi ufak kesimler için kuaföre gitmeye üşenen birçok kişi bulunmaktadır. Bu kişiler kesimi yapmak için gerekli cesareti bulmadıklarından çoğu kez kuaförlere başvurmaktadır. Fakat aslında son derece basit ve pratik olan perçem saç kesimi kısa sürede yapılabilmekte ve herhangi bir yamukluk ya da bozukluk oluşmamaktadır. Bunun için yapılması gereken tek şey gerekli olan cesareti toplamak ve işe koyulmaktır. Bu sayede hem düz hem de yan perçem kesimi yapılması mümkündür.

Perçem Bedir, Çeşitleri Nelerdir?

Perçem çoğu kadının kullandığı bir saç stilidir. Geniş olan alınları büyük oranda gizleyen ve kişiye özel bir hava katan perçemler yüzü de olduğundan çok daha küçük göstermektedir. Bu sebeple birçok kadın bu yöntem ile kendine bir stil yaratmakta ve görünümünü büyük oranda değiştirmektedir. Perçem yüzün ön kısmına doğru düşen 2,3 tutam saçtır. Kesim yapıldığında çok şık duran ve görünümü direk olarak değiştiren perçemler yan ve düz olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Yan perçem kesimi saçların sağa ya da sola doğru yatırılması ile elde edilmelidir. Düz olan ise tamamen düz görünmektedir.

Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?

Evde perçem kesimi yapabilmek her kadının hayalidir. Bu sayede en ufak bir uzamada göze giren perçemler için kuaföre gidilmesi zorunluluğu ortadan kalkacaktır. Peki, perçem kesimi nasıl yapılır? Perçem saç kesimi için yapılması gereken ilk şey saçın ön kısmını diğer saçlardan ayırmak ve arkada kalan saçları tutturmaktır. Daha sonra öne alınan tutamlar hafifçe ıslatılmalı ve iyice taranmalıdır. Daha sonra doğru uzunluk ayarlanmalı ve makas paralel bir şekilde tutularak saçın alt kısmı kesilmelidir. Saç ıslatıldığı için ölçünün biraz daha uzun tutulması kısa perçemler kesilmesine engel olacaktır.

Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır? 1 Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır? 2 Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır? 3 Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?

30 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...