Papatya Yağının Bilinmeyen Faydaları

Yayınlanma Tarihi: 5 Mayıs 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Papatya yağı da papatya çayı gibi ağırlıklı olarak stres azaltıcı ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. El bileklerine nazik bir masajla uygulanması ya da bir beze birkaç damla damlatılarak koklanması halinde yatıştırıcı etkisi bünyede kendisini gösterecektir.

Not: Yağın faydalarından bahsetmeden önce kullanıcılarımızı uçucu yağların hassas ciltli bireylerde alerjik reaksiyona sebep olduğu konusunda uyarmak isteriz.

Papatya yağı cilde uygulandığında nemlendirir, gençleştirir ve doğal sebeplerle oluşan lekelerden arındırır. Yapısında bulundurduğu vitaminler sebebiyle yapıcı ve onarıcı bir özelliğe sahip olan papatya yağı, düzenli kullanım sonucunda yüzünüzdeki kırışıklıklarda gözle görülür bir düzelme sağlar.

Papatya yağını farklı yağlarla karıştırarak farklı sorunlar için daha etkili çözümler sağlayabilirsiniz. Yüzünüzde akne ya da iltihaplı yara bulunuyorsa birkaç damla Hindistan cevizi yağı ile papatya yağını karıştırıp çok tahriş etmeden yüzünüze uygulayabilirsiniz. İki yağın karışımı her türlü iltihaplanmayı hafifletir. Aynı zamanda bu karışım yazın oluşan güneş yanıklarının acısını hafifletmek için de kullanılabilir.

Papatya yağını saçınıza uyguladığınızda ise saç renginizi parlatır ve doğal bir ışıltı verir. Kurumuş, tahriş olmuş ve yıpranmış saçların derilerine hafif bir masaj yardımı ile uygulandığında ise kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur, kepeklerden arındırır, nemlendirir ve yumuşatır. Ancak ne yazık ki yapın doğru şekilde uygulanmaması sonucunda koyu olan saç rengini turunculaştırma riski vardır. Kullanıcılarımızın bu konuda dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz.

Papatya Yağının Bilinmeyen Faydaları 1

Menopoz ve adet sancısı çeken bayanların banyo sularına birkaç damla papatya yağı damlatması durumunda bu ağrıları dindirdiği bilinmektedir.

Papatya yağı sadece cilt için ya da saçlar için kullanılmaz. Sakinleştirici etkisi sebebiyle bu yağ çoğunlukla anti-depresan olarak kullanılır. Doğal bir ağrı kesicidir ve mide rahatsızlıklarına iyi geldiği tespit edilmiştir. Ancak yine bütün bunları yapabilmek için elinizdeki papatya yağının harici kullanıma uygun olduğunun altını çizmek isteriz. Elinizdeki ürünün içeriğinde ağızdan alınabileceğine dair bir bilgi yer almıyorsa lütfen bu konuda dikkatli olunuz. Beklenmeyen bir durumda acil olarak doktorunuzla irtibata geçiniz.

Papatya Yağının Bilinmeyen Faydaları 2

5 Mayıs 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...