Örgülü Atkuyruğu Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 12 Ağustos 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Örgülü saç modelleri en popüler dönemlerini yaşıyor. Hem normal modelleri hem de örgü ve topuzlara eklenerek oluşturulmuş modelleri herkesin ilgisini çekiyor. Çünkü narinliğin bir göstergesi olabilecek olan bu saç örgüleri sizi masum yapabileceği gibi şık da yapabiliyor. Örgülü atkuyruğu modellerinin çok kolay modelleri olduğu gibi evde uygulamayı öğrenmesi biraz zaman alacak modelleri de bulunmaktadır. Balıksırtı örgülü atkuyruğu saç modelleri ilk öğreneceğiniz modeller olabilir. Örgülü atkuyruğu saç modelleri belirli bir standarda bağlı kalınarak yapılmaz. Zaman içerisinde kendi tarzınızı ve modellerinizi de ortaya koyabilirsiniz.

Örgülü atkuyruğu saç modelleri yapılışlarını izlemek çok keyiflidir. Ancak yapması o kadar keyifli olmayabilir. Özellikle de saç örgülerine ilginizin yeni olduğu zamanlarda. Bu işte yeni iseniz ilk önce balıksırtı  örgüsünü öğrenmelisiniz. Son derece kolay bir örgüdür. Bu örgüyü öğrendikten sonra saçlarınızın yan kısımlarını ördüğünüz modelleri deneyebilirsiniz.

Örgülü Atkuyruğu Modelleri 1

Bir veya iki örgü yapmak sizin zevkinize kalmıştır. Her yaştan insan için kullanışlı bir model olan üst kısmın balıksırtı ile örüldüğü ve sonrasında yüksek atkuyruğu yapıladığı model de oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan iyi bir balıksırtı yapabilmektedir. Biraz daha geliştikçe önü örgülü atkuyruğu saç modellerini denemeye başlayabilirsiniz. Bu model oldukça da şık durmaktadır. Günlük kıyafetlerinizle olduğu gibi şık kıyafetlerinizle de kombine edilebilmektedir.

Örgülü Atkuyruğu Modelleri 2 Örgülü Atkuyruğu Modelleri 3

Örgülü atkuyruklarında bir diğer safha ise Hollanda örgüsüdür. Hollanda örgüsü, üç boyutlu örgü görüntülerini elde edebileceğiniz saç örgüsüdür. Bu örgülerin de basit olanları ile başlamalısınız. Önce bir tutamı Hollanda örgüsü ile örmelisiniz. Ardından kalan saç ile atkuyruğu yapmadan bu örgüyü bollaştırın. Ortaya çıkacak bu basit görüntü bile çok hoşunuza gidecektir.

Örgülü Atkuyruğu Modelleri 4 Örgülü Atkuyruğu Modelleri 5

Hiçbir örgüyü iyi bir şekilde yapamıyorken de basit modeller denenebilir. Saçınızı yüksek bir şekilde atkuyruğu yaptıktan sonra atkuyruğunuzu örün. Etrafınızdaki her kızdan farklı olmanız sizi çok daha bakımlı olacaktır. Yine bu kadar kolay olan bir başka model daha vardır. Saçınızı atkuyruğu yapın. Ardından atkuyruğunuzdan bir tutam alın ve normal bir şekilde örün. En sonunda da bu örgülü tutamı tokanızın etrafında dolayın. Farklılıklar yaratabilmek sizin elinizdedir.

Örgülü Atkuyruğu Modelleri 6 Örgülü Atkuyruğu Modelleri 7

12 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...