Ombre Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 19 Haziran 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Zamanla değişen saç trendleri arasında ombre saç modelleri yerini aldı. İlk olarak 2014 yılında dünyaca ünlü modeller tarafından tercih edilen bu model zaman içerisinde yayılarak etkinliğini korumakta. Bu modelde saçların uçlarına, diplerine nazaran daha fazla ışıltı vererek güzel bir görüntüye kavuşmak hedefleniyor. Saçı komple boyamanın aksine saç dibinde bir işlem uygulanmamakta saça daha çok uçlarına doğru ışıltı ve değişiklik katmaktadır. Bu yolla saçın kendi renginden birkaç ton daha farklı bir renk tercih edilmektedir. Yeni yeni aşina olduğumuz bir model kısa süre içinde kadınlar tarafından beğenilip uygulanmaktadır.

Bu işlem saçı dipten boyayarak yıpratmadığı ve komple boyama söz konusu olmadığı için saçını kaybetmiş, daha cılız saçlı kadınlar için de tercih edilebilen bir model. Saç dipleri koyu kalırken uçlara sarı bir görünüm kazandırılıyor. Bu nedenle sarı ombre modelleri tercih sebebi fakat pek tabii kumral ombre saç modelleri  bu modeller arasında revaçta olan seçeneklerden Ama şu ara daha doğal bir görünüm için bu işlemi yaparken krepeli balyajlar tercih edilmektedir.

Saç rengi kumrala yakın olan kişilerin kendi tonunda olan kumral ombre modelleri tercih ederken saç rengi karamel tonlarında olan kişiler ise karamel ombre modelleri tercih etmektedirler. Bu modeller arasında son zamanlarda karamel ombre saç modelleri de sıkça tercih edilen modeller arasındadır.

Ombre Modelleri 1 Ombre Modelleri 2

Ombre Saç Modelinin Olumlu Etkisi

Bu model sayesinde yıpranmış ve cansız görünen saçlar daha ışıltılı ve parlak bir görünüm kazanacaktır. Fakat kullanılan malzemeler, işçilik ve hijyen önemli bir nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Ombre Modelleri 3 Ombre Modelleri 4

Ombre Saç Modeli Fiyatları

Hemen hemen her bütçeye uygun olarak fiyatlar değişmektedir. Saçın uzunluğu ve çokluğu itibariyle bu fiyat daha artmakta veya azalmaktadır. Kullanılan boya ve işçilik maliyeti ile de fiyat ya artış ya azalış göstermektedir. Saçınızı yormadan yıpratmadan değişiklik ve ışıltı kazandırmak istiyorsanız bu model tam size göre.

Ombre Modelleri 5 Ombre Modelleri 6 Ombre Modelleri 7

19 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...