Mustela Çatlak Kremi

Yayınlanma Tarihi: 15 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Vücut çatlaklarını önlemek ve var olan çatlakları gidermek için en sık kullanılan ürünlerden birisi de çatlak kremleridir. Bu kremlerin çoğu bitkisel içerikli olup, kullanımları da gayet kolaydır. Genelde vücudun göğüs, göbek, baldır ve kalça kısmında meydana gelen çatlaklar özellikle bayanları estetik açıdan çok rahatsız etmektedir. Çatlak oluşumunda cildin genel yapısı ve beslenme alışkanlığı önemli bir rol oynar. Kuru bir cilt yapısı olan kişilerde çatlak oluşumu görülme ihtimali daha fazladır. Sağlıksız beslenerek fazla kilo alan ve yeterince su tüketmeyenlerde de bu cilt problemine sıkça rastlanmaktadır. Bayanlarda hamilelik dönemindeki kilo artışı ve değişen cilt yapısı nedeni ile de çatlak oluşabilmektedir. Vücutta meydana gelen çatlakların tedavisi biraz zor olduğu için en güzeli bunları henüz oluşmadan önlemeye çalışmaktır. Vücut çatlaklarını önlemek için kullanılan ürünlerin arasında mustela çatlak kremi de bulunmaktadır. Mustela çatlak kremi kullananlar genelde sonuçtan memnun kaldığı için biz de bu ürün hakkında araştırma yapmaya karar verdik.

Günümüzde birçok bayan özellikle hamilelik döneminde vücut çatlaklarını önlemek için çeşitli bitkisel yağlar ve kremler kullanmaktadır. Bu konuda tavsiye edilen kremlerden birisi de musteladır. Mustela çatlak kremi kullananların yorumları arasında olumlu ve olumsuz sonuçlar da bulunmaktadır. Bazı kişiler yanlış kullanım sonucu ya da ciltlerinin yapısı gereği kremden fayda görmemiş olabilirler. Bir de vücut çatlakları ileri seviyede ise çatlak kremi bunları tamamen geçirmez sadece görünümlerinin belirginliğini azaltmaya yardımcı olabilir. Mustela da dahil olmak üzere çatlak kremlerinin öncelikli amacı çatlak oluşumunu önlemektir. Bu tür ürünler içerdikleri bitkisel yağlar ve bazı vitaminler sayesinde cildi nemlendirir ve onarmaya yardımcı olurlar. Kuru ve gergin cilt çatlak, oluşumu bakımından riskli olduğu için böyle bir cilt yapısına sahip olanların çatlak oluşumunu önleyici kremleri kullanmalarında fayda vardır.

Mustela çatlak kreminden fayda görmek için en az 3 ay boyunca düzenli olarak kullanmak gerekmektedir. Çatlakların bulunduğu bölgelere ya da çatlak oluşma ihtimali olan yerlere her gün sabah ve akşam krem sürülmelidir. Elinize kremden biraz alarak cildiniz iyice emene kadar masaj yapmanız gerekmektedir. Düzenli kullanım sonucunda cildinizdeki nem dengesi sağlanırken, cildiniz daha esnek bir hale gelecektir. Hamile bayanlar da mustela çatlak kremini güvenli bir şekilde kullanabilirler. Hamileliğin 4. ayından itibaren vücudun karın, göğüs, kalça ve basen gibi bölgelerine çatlak kremi ile günde 2 defa masaj yapılması, çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı olacaktır. Tabi ki bu uygulamadan elde edilecek sonuç kişinin cilt yapısı ile de yakından ilgilidir.

Mustela Çatlak Kremi 1

Anne adayları için bu kremin zararlı olduğu yönünde bir açıklama mevcut değildir. Yine de hamile bayanlar içlerinin rahat etmesi için bu kremi kullanıp kullanamayacaklarını doktorlarına danışabilirler. Kullananların sıkça tavsiye ettiği mustela çatlak kremi fiyatı da merak konusudur. Bu konuda kesin bir rakam vermek mümkün değildir. Çünkü kremi alacağınız yerin ve yapılan kampanyalı satışların fiyatı etkileme ihtimali vardır. Ürünü eczanelerden, büyük marketlerden, kozmetik ürünleri satan yerlerden ve internet üzerinden satış yapan sitelerden temin edebilirsiniz.

Mustela Çatlak Kremi 2

Tam olarak bir fiyat veremesek de mustela çatlak kremi fiyat bakımından çoğu cilt bakım ürününe oranla daha avantajlıdır. Kremin faydaları ve sonuç göz önünde tutulduğunda bu vücut çatlaklarını önlemeye yardımcı olan ürüne verilen fiyata değdiğini söyleyebiliriz. Vücutta oluşan çatlakların estetik operasyonlarla tedavi edilmesi daha pahalıya mal olduğundan her bütçe için uygun olmayabilir. Fakat mustela çatlak kremi estetik operasyonlara ve birçok ürüne oranla fiyat yönünden avantajlı sayılabilir.

15 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...