Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 29 Ağustos 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Saç örgüleri, gündelik yaşamımızı kolaylaştıran hatta günü kurtaran ergonomik saç modelleridir. Çok azca sürede yapmış olup çıkabileceğimiz bu örgülerle saçlarımız hem derli toplu bununla birlikte bakımlı görünür. İşe giderken, okula giderken, toplantıya giderken, alışverişe çıkarken veya arkadaşlarınızla buluştuğunuzda yapacağınız mısır örgüsü size değişik bir hava katacaktır. Mısır örgüsü nasıl yapılır? Sorusu, bu kapsamda son derece yaygın bir şekilde de yöneltilmektedir.

Bu modeli yapmadan önce saçlarımızın düz ve pürüzsüz olmasına dikkat etmeliyiz. Eğer saçlarınız kıvırcık ya da dalgalıysa saç düzleştiricisi yardımıyla saçlarınızı mısır saç örgüsü için hazır bir hale getirmelisiniz. Aksi halde saçlarınız karışık ve dağınık görünür. Ek olarak saçlarınız birbirine dolanır ve daha derhal ondan sonra açmak zorlaşır. Mısır örgüsü modelleri için eğer saçınız düz ise bir tek taramanız yeterlidir. Eğer saçınızı kendi kendinize örecekseniz iki taraflı bir ayna kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır? 1

Kılçık örgü (kimi vakit mısır saç örgüsü olarak da bahsedilir) uzun saçlı kişilerin tercih edebileceği çok hoş bir saç şeklidir. Ek olarak başlamadan son bir ipucu daha: Ne kadar sık örerseniz tamamladığınızda o denli güzel görünecektir. Bununla birlikte bu sıkılık gün içinde örgünüzün gevşeyip dağılmasını da önler. Mısır örgüsü saç modelleri, kadınların hemen her ortamda son derece şık ve bir o kadar da rahat görünmesini de sağlamaktadır.

Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır? 2

Mısır örgüsü yapımı için öncelikle saçlarınızı iki kalın tutama ayırın. Ortada bir boşluk oluşsun. Tercihen düz saçlarınızı sırtınıza doğru atınız. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta kılçık örgüye başlamadan önce saçlarınızın özenle taranmış olması şu demek oluyor ki içinde sert ve şekillendirilemez kısımların bulunmaması.

Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır? 3

Saçlarınızın tüm bunların tam ortadan ikiye bölerek sağ ve sol elinize alınız. Birazcık hemen sonra her iki elimizi de kullanarak örme işlemine başlamış olacağız. Şimdi sol elimizde bulunan parçadan bir tutam alıp sağ elimizde bulunan bölüme katıyoruz. Bu seferde sağdan bir parça alıp sola veriyoruz. Birazcık önceki işlemin aynısı, ters yönlü. Gene sıkı sıkı meydana getirmeye devam. Örmeye devam edin. Dikkatsizlik etmeyin ne kadar küçük parçalarla çalışırsanız o kadar güzel bir sonuç elde edersiniz ve örgünüz o denli uzun olur. Bu sırada örgünüzü bir taraftan ellerinizle sıkı tutmaya ve kaçırmamaya dikkat edin. Tamamladığınızda ise ucunu bir toka ile bağlayabilirsiniz. Bu anlatımın yanı sıra birçok web sitesi üzerinde mısır örgüsü nasıl yapılır resimli anlatım ya da mısır örgüsü resimli anlatım gibi çok sayıda görsel yönlendiriciler de söz konusudur.

Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır? 4Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır? 5 Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır? 6 Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır? 7

29 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...