Masseter Botoks Nedir Nasıl Uygulanır?

Yayınlanma Tarihi: 4 Kasım 2020 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Yaşlanmak ve yaşlanma etkilerini ciltte hissetmeye başlamak hemen herkesin, özellikle de kadınların kâbusudur. Bunun için geliştirilen kozmetik ve estetik müdahalelerden birisi olan botoks sadece ince kırışıklıkları gidermekle kalmaz, farklı sebeplere bağlı olarak ortadan kaybolan çene çizgisini yeniden belirginleştirmeye yarar. Bilhassa kare ce yuvarlak yüze sahip olan kişiler çene çizgilerinin belirsiz olmasını rahatsız edici bulabiliyor. Kişi ne kadar kilo verse de çene hattı belirgin olmadığı için yüz kilolu durabiliyor. Masseter olarak bilinen çiğneme kası büyüyüp geliştikçe kare ve erkeksi bir çene hattı oluşabiliyor. Bunun için çene küçültme ameliyatı yapılabiliyordu. Ancak bu ıstırap verici bir yöntem ve iyileşme süreci de oldukça uzun. Günümüzde Masseter Botoks adı verilen bir uygulama ile daha kolay ve ağrısız bir şekilde çene çizgisi belirgin hale getirilebiliyor.

Masseter Botoks Neden Yapılır?

Belirgin olmayan çene kemiğini belirgin hale getirmek için yapılan bir botoks uygulamasıdır. Yüz hatlarını belirgin hale getirerek kişiye hem daha zayıf hem de daha derli toplu ve genç bir görüntü kazandırır. Botoks saflaştırılmış bir protein türüdür. Kasları rahatlatır ve zaman içinde zayıflatarak etki eder. Sonuç olarak daha küçük bir çene çizgisi ve daha dar bir yüz elde edilir.

Masseter Botoks Nedir

Nasıl Yapılır?

Özel enjeksiyon tekniği ile ve ortalama 5 dakika süren ağrısız bir işlemle masseter botoks uygulanıyor. Botoks doğrudan masseter kasına enjekte ediliyor ve işlem on dakikadan az sürüyor. Hatta çoğu hasta anestezik krem uygulanmadan bile botoks iğnelerine dayanabilmektedir. Etkinin hissedilmesi iki ilâ üç haftayı bulabilmektedir. Botoksun etkisi yaklaşık altı ay sürmektedir. Masseter kası botoks yaptıranlar botoksun etkisini yaklaşık altı ay boyunca hissedebilmektedir. Masseter botoks sonrası kişi rahatlıkla gündelik hayatına dönebilir.

Ne İşe Yarar?

Masseter kasının yer aldığı yüzün alt kısmında incelme sağlanır ve şekil bozuklukları tedavi edilir. Yüzde erkeksi ve sert olan hatlar yumuşatılarak daha ince ve kadınsı bir görünüm oluşturulur. Masseter kasının büyük olması sadece estetik açıdan değil fiziksel olarak da kişiye ıstırap verebilmektedir. Sadece şeklen değil işlevsel olarak da tedavi gerçekleştirilmiş olur.

Masseter Botoks Zararları Var Mıdır?

Tam teşekküllü kliniklerde ve ehil ve eğitimli uzmanlar tarafından yapıldığında herhangi bir tehlike arz etmez. Ama tekrarlayan botoks uygulamalarından kaçınmak gerekir; zira sık tekrarlanan ve doğru doz uygulanmayan işlemlerde çene kemiğinde erimeler ortaya çıkabilmektedir.

Masseter botoks fiyat konusunda başvurduğunuz kliniğin konum ve uzmanın deneyimi önemli kriterlerdir. Net fiyatı başvurduğunuz klinikte işlemi yapacak uzmandan öğrenebilirsiniz.

4 Kasım 2020

Yorumlarınızı bekliyorum...