Liposuction Fiyatları

Yayınlanma Tarihi: 11 Eylül 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Liposuction, insan vücudundaki dengesiz yağ dağılımını düzenlemek için uygulanan bir cerrahi işlemdir. Özellikle bölgesel yağlanma sorununa etkili bir çözüm olan Liposuction ek olarak birçok güzel duyu cerrahi prosedüründe yardımcı bir eleman olarak da kullanılır. Örneğin adam hastalarda görülen göğüs büyümesi problemi için uygulanan Jinekomasti ameliyatlarında Liposuction kullanılır. Çarpık bacak düzeltme operasyonlarında, çarpıklığı kamufle edebilmek için hastanın bir başka yerinden yağ toparlaması yaparak, sorunlu alana ilave yapılır. Şu demek oluyor ki Liposuction mevcut güzel duyu cerrahi operasyonunun neticelerini iyileştirmek ve etkili bir hale getirmek için çoğunlukla kullanılan bir uygulamadır.

Liposuction ameliyatları başka bir prosedürle birleştirilmeden salt olarak uygulanmış olduğunda ise çoğunlukla rejim ve egzersize cevap vermeyen direnmeci bölgesel yağların giderilmesini sağlar. Liposuction fiyatları 2016 yılı ile Liposuction fiyatları 2017 yılı arasında çok büyük farklar bulunmamasına karşın, net bir fiyat bilgisi alınması açısından işlemin yapılacağı uzman ile görüşmekte fayda vardır.

Son zamanlarda ise lazerle Liposuction şeklinde bazı uygulamalar da popüler hale gelmeye başladı. Parçalanan hücreler de her zamanki şeklinde vakumlanarak çekiliyorlar ve işlem sonlanmış oluyor. Liposuction bir tek bir kaç saatlik bir işlem olması sebebiyle rutin hayatınızı pek de etkilemeyecektir. Sadece doktorlar çeşitli yan etkilerin ortaya çıkma ihtimaline karşı çoğu zaman ertesi gün taburcu olunmasını öneriyorlar. Averaj olarak altı ay daha sonra da geçirdiğiniz bu işleme dair tüm izler tamamen ortadan kalkmaktadır.

Liposuction Fiyatları 1

Bir tek bazı yerlerin bu işlemi direkt olarak zayıflama hedefliymiş şeklinde kullandıkları da görülüyor. Normal olarak kilo vermek için spor, düzenli beslenme ve iyi moral üçlüsünün ne olursa olsun lüzumlu bulunduğunu dikkatsizlik etmeyin!

Liposuction tek başına, doğrusu herhangi bir güzel duyu cerrahi prosedürüne yardımcı teknik olarak kullanılmadığında, lokal anestezi altında da yapılabilecek bir uygulamadır. Tabip ve hastanın aldığı ortak kararla genel anestezi de tercih edilebilir. Güzel duyu cerrahınız sizin anestezi şeklinize karar verir ve işlemin yapılacağı alanlar kalemle sınırlanır. Tedavi alanının yakınına bir ya da birden fazla ufak kesiler yapılır. Hangi teknik kullanılacaksa ona göre ince kanüller veya incecik tüpler bu kesilerden içeri sokulur. Cerrahın yönlendirmesiyle aletin titreşimi, derinin altındaki yağların eriyerek dışarı atılmasını sağlar. İşlemin süresi, bölgenin ebatlarına ve çekilen yağın miktarına bakılırsa değişkenlik gösterir.

Liposuction Fiyatları 2

Günümüzün gelişmiş Liposuction teknikleriyle artık şişlik, morluk ya da ciltte dalgalanma problemleri minimum düzeyde yaşanıyor. Çok sayıda hasta meydana getirilen prosedürün çapına ve kendi güncel hayatlarının fiziksel yoğunluğuna bakılırsa işlemden birkaç gün daha sonrasında rutin yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebiliyor. Ağrı eşiğine bağlı olarak değişse de, birçok hasta iyileşme süreçlerini ağrı kesici kullanmadan atlatabiliyor.

Liposuction Fiyatları 3

Liposuction daha sonrasında cerrahınız lüzumlu gördüğü durumlarda size korse giymenizi önerebilir. Bu, cildin kasılmasını engellemek ve şişliklerin oluşumunu önlemek amacıyla uygulanan önlem alıcı bir uygulamadır. Atılan minik kesi izleri birkaç hafta içinde iyileşir ve 1 yıl daha hemen sonra tamamen kaybolurlar. Liposakşın fiyatları ve çok daha fazla bilgi için ise muhakkak ki bir uzman ile görüşülmesi gerekmektedir.

Liposuction Fiyatları 4

Mevzusunda uzman ve nitelikli bir güzel duyu cerrah tarafınca yapıldığı takdirde Liposuction uygulamasından son derece faydalı geri dönüşler alabilirsiniz ve işlemin güvenliği mevzusunda da şüphe duymanıza hiç gerek kalmaz. Vücudunuzun şeklini geliştirmek ve güzel duyu bir yapı oluşturmak için muhteşem bir tercih olan Liposuction uygulaması ne olursa olsun bir zayıflama yöntemi değildir. Liposuction sizi bölgesel yağ fazlalığından kurtarmış olur. Bu yüzden ilk seçenek olarak rejim ve egzersize başvurmalı ve eğer sonuç alamazsınız Liposuction uygulamasını düşünmelisiniz.

11 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...