Lazer Liposuction

Yayınlanma Tarihi: 12 Eylül 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Rejim ve spora rağmen fazla yağlarından şikâyet eden kişiler için lazer Liposuction devri başladı. Lazer Liposuction nedir sorusuna karşın, lazer Liposuction işlemi klasik yağ alma operasyonlarına bakılırsa daha çok yağ kaybı, sıkılaşma oranının yüksekliği ve iyileşme süresinin kısa olması şeklinde avantajları ile dikkat çekiyor.  Yeni kuşak, daha güçlü, birden fazla dalga boyu kullanan cihazlar ile “daha çok yağ alma” olanağı vardır. Lazer Liposuction operasyonu daha kansız bir işlemdir. Lazer ışınları sinirlere zarar vermeyip, kanama ihtimali olan ince damarları ortamdan uzaklaştırır.

Klasik yöntemde yalnız kan verilerek alınabilen yağ miktarları, lazer Liposuction kan nakline gerek kalmadan alınır. Özellikle cildi toparlamak için kullanılan lazer dalga boyları ile kolajen sentezi ihtarlayarak, yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Uygulama meydana getirilen ciltte belirgin bir toparlanma ve sıkılaşma elde edilir. Lazer Liposuction fiyatları da, yaptırılacak olan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir.

Cilt altı yağ bulunan her yerde yapılması mümkündür. Karın, bel, sırt, basen, bacaklar, diz içleri, alt bacak, ayak bilekleri, kollar, çene altı (gıdı) uygulama yapılabilen alanlardır. Bunun yanı sıra; erkeklerde Jinekomasti (meme büyümesi) tedavisinde çok başarılı bir yöntemdir. Ayrıca daha önce Liposuction uygulanmış, muntazam ve kâfi oranda yağ alınamamış alanlarda da etkin bir şekilde problemleri çözmek için kullanılabilir. Liposuction, özellikle rejim ve sporla giderilemeyen sınırlandırılmış yağ fazlalıklarını düzeltmede kullanılan bir vücut şekillendirme operasyonudur. 16 yaşından daha hemen sonra uygulanabilir.

Liposuction bir kilo verme yöntemi değil, kontur düzeltme yöntemidir. Vücutta bazı bölgeler hamilelik, beslenme, yapısal ya da ailesel sebepler ile öteki bölgelere bakılırsa orantısız yağlanabilir. Zira bu hastalar çoğu süre bölgesel yağlanmalarından kurtulamama sonucunda umutlarını kaybedip daha çok yiyecek yeme kısır döngüsü içerisindedirler. Yeni aygıt ve teknikler ile çok daha güvenli olan bu operasyonlar hastalara yeni bir başlangıç ve isteklendirme şansı tanımaktadır. Lazer Liposuction yaptıranlar, güzel duyu kazanımları yitirmek istemeyen hastaların rejimine dikkat etmiş olduğu, spora başladığı ve kendi ile barışık ruh haline hızla ilerlediği görülmektedir.

Lazer Liposuction 1

Önce uçlarından lazer ışınları gönderilen, 2-3 milimetre kalınlığındaki fiberkanüller ile yağlar parçalanır. İnce kanüller yardımıyla klasik Liposuction bakılırsa daha minik, milimetrik kesiler yapılır, dolayısı ile iz problemi yaşanmaz. Hastalar ameliyat sonrası alınan yağ miktarına bakılırsa bir gece hastanede yatırılabilir. Operasyon sonrası ilk gece ağrı minimal düzeydedir. Minik ağrı kesiciler ve serum verilmesi haricinde bir uygulama gerektirmez. Ertesi sabah hastalar yürüyerek evlerine gidebilirler. Klasik Liposuction işlemine bakılırsa çok daha azca morluk görülür, bu görünüm 10 gün içinde ortadan kalkar. Çoğu vakit üç hafta korse giyilmesi önerilir.

Lazer Liposuction 2

Daha küçük bölgelere yapılan lipoliz işlemlerinde, hastalar bir süre dinlendikten sonra hastaneden çıkabilir ve daha sonrasında da iş hayatına direkt olarak adapte de olabilir. Lazer Liposuction işleminin başarısında iki önemli unsur ön plandadır. Bunlardan birisi, işlem meydana getirilen aletin gücü ve haiz olduğu dalga boyu seçenekleridir. Bu faktörler de aletin haiz olduğu teknolojiye paralel olarak gelişme göstermektedir. Öteki önemli etkili ise uygun hasta seçimi ve aygıtı kullanan doktorun veri, kabiliyet ve tecrübesidir. İşlem sonrası hastanın yakın takip edeni ile diyetisyen danışmanlığı da başarıyı tamamlayan faktörlerdir. Lazer Liposuction rutin yaşamda güzel duyu farkındalıkların gittikçe arttığı, dış görünüşün ustalaşmış yaşamda gittikçe ehemmiyet kazandığı günümüzde; vücut şekillendirme şekilleri içinde hızla en üst sıralarda yerini almış bir yöntemdir.

Lazer Liposuction 3

12 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...