Kızıl Saç Tonları

Yayınlanma Tarihi: 17 Haziran 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Kızıl saç rengi en az siyah ve sarı saç rengi kadar çok tercih edilen popüler saç renklerinden biridir. Kızıl iddialı ve dikkat çekici bir renktir. Bu sebeple genellikle genç kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Orta yaşlı kadınların çoğu kahve ya da siyah gibi koyu saç renklerine ağırlık vermektedirler. Kızıl kullanma orta yaşlı kadın sayısı oldukça azdır.  Kızıl saç rengi tonları isimleri rengin tonuna göre değişiklik göstermektedir. Birçok farklı kızıl tonu bulunmaktadır. Kızılın hangi tonunun tercih edileceği kişinin zevklerine ve ten rengine göre değişiklik göstermektedir. Hangi rengin tercih edileceği noktasında bir profesyonelden yardım alınması çok daha doğru olacaktır.

Kızıl saç denince akla sadece tek bir renk gelmemektedir. Kızıl tonları olan bir renktir. Bu sebeple birbirinden farklı kızıl saç tonları ve isimleri bulunmaktadır. En çok kullanılan kızıl saç rengi tonları şunlardır;

-Bakır kızıl: Bakır kızıl hafif turuncuya kaçan bir kızıl tonudur. Son dönemlerde Meryem Uzerli ile ön plana çıkan kızılın bu tonu beyaz tenli kadınlarda çok daha hoş durmaktadır.

Kızıl Saç Tonları 2

-Kestane kızıl: Kızılın bu tonu genellikle çok abartılı bir kızıl görünümü istemeyenler tarafından tercih edilmektedir. Bu renge boyanan saçlarda hafif kızıl ışıltılar bulunmaktadır. Her ten rengine uyum sağlayan kızılın bu tonu saçlarında ufak farklılıklar arayan kadınalar için ideal olmaktadır.

Kızıl Saç Tonları 3

-Şarap kızılı: Kızıl denince akla gelen ilk renk olan parlak kırmızı saçlar şarap kızılı ile elde edilebilmektedir. Şarap kızılı kızılın hakkını veren bir renk tonudur. İddialı ve gösterişli bir kızıl isteyenlerin ilk tercihi şarap kızılı olmaktadır.

Kızıl Saç Tonları 1

-Koyu kızıl: Koyu kızıl şarap kırmızısının bir ton koyusudur. Daha koyu bir kızıl isteyenler şarap kırmızısı yerine bu kızıla yönelmektedir. Kızılın bu tonu da en az şarap kızılı kadar dikkat çekici bir kızıldır. Aralarındaki tek fark ton faktörüdür.

Kızıl Saç Tonları 4

17 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...