Kızıl Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 8 Haziran 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Kızıl saç modelleri tasarımları kolay olmayabilir. Loreal, Palette, Wella, Koleston, Maybeline Sysoss,  gibi markaların bu renk için özel katalog çalışmalarını görüyoruz. Kadınların çok tercih ettikleri bakır kızıl rengi için değişik taçlarla süslemeler yapılır. Kızıl saç aslında her kadında çok canlı duran renktir. Rengin canlı durmasından kaynaklı olarak çok fazla şatafatlı tokalar kullanmamak gerekir. Şatafatlı tokalar tercih etmek yerine genelde beyaz renkli veya çiçekli modelleri tercih edebilirsiniz.

Kızıl saç sürekli bakım ister. Haftada en az iki kere keratan bakımı yaptırmanız gerekir. Teni kumral olan kadınlarda tercih ettikleri kızıl saç modelleri yapımında şık topuz modelleri elde edilir. Topuzun salaş veya sıkı olması ise hiç önemli değildir. Yeter ki hoş dursun ve arkadan kıvrımlı inen modeller olsun yeterlidir. Birçok yıldızında tercih ettiği saç rengidir. Ünlülere bakıldığı zaman genelde kızıl modasını severek kullandıklarını görüyoruz. Kızıl saç modelleri son dört yıldır modası değişmeyecek güzel olan renktir. Wella Koleston gibi markada çok sevilen kızıl tonunu sizlerde deneyebilirsiniz.

Kısa Kızıl Saç Modelleri Yapımı

Kızıl saça model vermek için kesinlikle yüz tipi önem arz eder. Yüzünüz ve göz renginizin yapı ve özelliğe göre bir model seçebilirsiniz. Kısa kızıl saçı şekillendirmek için evdeki düzleştirici veya evde bulunan maşanızı kullanın. Bu süreçte kesinlikle yanınızda saç spreyi olsun. Örneğin kısa kızıl renkli olan saç için düz veya dalgalı fön yaptırabilirsiniz.

Kısa Kızıl Saç Modelleri Yapımı

 • Yüzünüz yuvarlak ise önden kısa arkadan uzun olan saç modeli yaptırınız.
 • Yüzünüz yuvarlak değilse ve kare şekline yakın olan renk ise boyna kadar gelen kesim yaptırınız.
 • Kızıl saç uçlarına muhakkak bakım serumu kullanılması gerekir.
 • Kısa kızıl rengi olan saça köpük kullanınız.
 • Saç diplerine masaj yaparak kâküllere evde kendiniz fön çekiniz.
 • Kızıl saçtaki kâküller ikili kızak şeklinde yana doğru genişleyen kıvrımlı model olmalıdır.
 • Eğer kızıl saçlarınız var ise kesinlikle küt model seçmelisiniz.
 • Küt kesim kısa kızıl renkli olan saçta çok hoş durur.
 • Kızıl saç için kâkül çok kullanılır.
 • Kâküllü olan kısa veya uzun saç modelleri uçları kıvrım yapılarak kullanılan modeldir.
 • Kızıl saç düz veya dalgalı model bir fön ile şekillendirilir.
 • Saç uçların maşa yapabilirsiniz.
 • Kızıl saç genelde dalgalı bukle modellerle süslenir.

Kısa Kızıl Saç Modelleri YapımıKısa Kızıl Saç Modelleri Yapımı 3

Kızıl saç rengi beyaz tenli olan hanımlarda dikkat çekici durmaktadır. Kızıl saç rengi tonlarında daha açık olan balya ile süslenebilir. Kızıl saç rengi olan bir kadının düzenli yani 15 günde bir boyama yaptırması gereklidir. Göz alıcı ve esrarengiz bir güzellik için kızıl balyalar kullanılır. Kızıl ombra saçta çok daha fazla sade ve canlı durmaktadır. Saç bakımına önem veren kadınların kullandıkları kızıl kısa saç modelleri son yıllarda gerçekten çok modadır.  Saç boyuna göre değişen kızıl ombre saç modelleri kataloglarda farklı şekilde yer alır. Bakırımsı tonda olan kısa kızıl uçları bukleli fönler ile süslenir.

Kısa Kızıl Saç Modelleri Yapımı 3

Bakır tonunda olan kızıl saç balyaj ile süslenir. Yaz aylarında tercih edilen kızıl saç arasından çıkan gölgeli açık kızılımsı renklere düz fönde yakışabilir. Genelde dalgalı bukleli modeller bu renk için uygundur. Kızıl saçı olanlar kesinlikle dalgalı kıvırcık model yapmalıdır. Saç kenarlarını kısa ve süslü tokalar ile süsleyebilirler. Kızıl renk mutlaka nemlendirici krem kullanımı ister. Genelde beyaz tenli olan ve açık renk gözlere sahip olan kadınların kızıl balyaj saç modelleri tercih ettiklerini görüyoruz. Kızıl saç modelleri için gelinlere özel çiçekli süslemeler de yapılır.

Kısa Kızıl Saç Modelleri Yapımı 4 Kısa Kızıl Saç Modelleri Yapımı 5

8 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...