Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Yayınlanma Tarihi: 6 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Kısa saçlar genelde salınarak kullanır. Fakat kısa saça yapılan örgüler saçlara daha romantik ve modern bir hava katmaktadır. Kısa örgü saç modelleri salaş yapılacağı gibi sıkı bir şekilde de yapmak mümkündür. Saç örgüsünün kullanımı kolaydır. Özellikle dağınık saçlardan hoşlanmayan insanlar için saçları dümdüz toplamak yerine örerek toplamak daha hoş bir görüntü oluşturacaktır. Bu yazımızda kısa saç örgü modelleri ve yapılışları kısa saç kullanım alanları kısa saç modelleri örgü gibi konulara değinilecektir.

Kısa Saç İçin Örgü Modelleri

Kısa ve küt saçlılar için örgü modeli;

iki kulak yanından birer tutam saç alınır ve arkaya doğru örülür, daha sonrada arkada çıt çıt toka veya lastik toka yardımıyla toplanır. Bu saç stili sizi daha nazik ve kadınsı görünmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda kolay yapıldığından okulda, işte kullanılabilir.

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 1

Kısa ve kahküllü saçlar için örgü modeli;

kahkülün hemen arkasındaki saçın kulak arkasından başlayarak taç şeklinde örülmesiyle oluşturulan bu model ile şirin ve sempatik görünmek mümkün. Bu saçı günlük hayatınızda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda küçük kızlarda da güzel duran bir saç modelidir.

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 2

Örgülü ve topuz saç modeli;

topuz saç günlük hayatta en çok kullanılan saç modellerinden biridir. Özellikle sıcak yaz aylarında kadınlar tarafından en çok tercih edilir. Bununla beraber çok sade yapılan topuz sıkıcı ve basit bir görüntü oluşturur. Bunu önlemek amacıyla topuz saça örgüler ekleyerek sıkıcı sadeliği ortadan kaldırabilirsiniz.

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 3

Örgülü su dalgası saç modeli;

şüphesiz örgünün en çok yakıştığı saç modellerinden biriside dalgalı saçlardır. Su dalgası yapılan saça tek taraftan alınan bir tutam saç ile yapılan örgü romantik bir görüntü oluşturacaktır. Günlük kullanılmaya çok elverişlidir. Sarı ve kumral saç rengine sahip kadınlarda bu saç modelinin duruşu daha güzeldir.

Kısa Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları 4

6 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...