Kısa Saç Kesim Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 6 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Kısa kesim saç modelleri bayanlar için cesaret isteyen bir seçimdir. Çünkü tekrardan eski halini olması oldukça uzun bir zaman gerektirir. Kısa saç kararını veren bayanlar öncelikle yüz şekillerine ve vücut tiplerine uygun olan saç modelini bulmaları gerekmektedir. Yüz şekline uygun olan saç modelini seçtikten sonra ten rengine uyan ve kişiyi daha iyi ve güzel gösteren bir saç rengi tercih edilmelidir. Saç modeli ve saç rengi birbirini tamamlayan ikilidir. Bunları doğru ve uygun renk tonlarında yapılan makyaj takip etmektedir.

Saç Kesim Modelleri Kısa

Kısa kesim saç modelleri kişinin hem yaz aylarında hem de kış aylarında kolayca şekil verebileceği saç modelleri arasındadır. Kısa saçların bakımı kolaydır. Bu nedenle hem bayanlar hem de erkekler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

Kısa Saç Kesim Modelleri Bayan

Özellikle yoğun iş temposu içerisinde olan bayanların kullandığı modeller arasındadır. Aynı zamanda saçlarına zaman ayırma konusunda sıkıntı çeken bayanlar da kısa kesim saç modellerini tercih etmektedir. Ayrıca ince telli saçlara veya zayıf yapılı saçlara sahip olan kişiler tarafından kısa saç tercih edildiğinde daha dolgun ve havalı bir görünüm kazandırabilmektedir. Bayanların en çok tercih ettiği kısa saç modelleri arasında bob saç kesimi, pixie saç modeli, kahküllü kısa saç modeli, punk saç modeli yer almaktadır. Bu kısa saç modelleri bayanlara daha şık ve kadınsı bir görünüm kazandırmaktadır.

Kısa Saç Kesim Modelleri Bayan Kısa Saç Kesim Modelleri Bayan 1

Erkek saç kesim modelleri yanlar kısa olarak kullanım daha yaygındır. Saçlarının tamamını kısaltmak yerine yanlarını kısaltarak farklı bir tarza ve stile sahip olabilirsiniz. Erkeklerle özdeşleşmiş olan kısa kesim saç modellerinde bayanlar da olduğu gibi erkekler de ilk olarak yüz şekillerine uygun olan kesimleri tercih etmelidirler. Yuvarlak, oval veya uzun bir yüz hattına uygun olarak kesilen saçlar daha erkesi bir hava katacaktır.

Kısa Saç Kesim Modelleri 2 Kısa Saç Kesim Modelleri 3 Kısa Saç Kesim Modelleri 4 Kısa Saç Kesim Modelleri 5

6 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...