Kısa Dalgalı Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 13 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Kısa saç erkekler için alışıldık bir durumdur. Fakat kadınlar için gerçekten büyük cesaret isteyen adımlardan bir tanesidir. Kısa saç modelleri yaz ayları için kullanım avantajı yaratan tek saç kesim modelidir. Bu modelin kullanımı oldukça pratiktir fakat birçok kadın tercihi uzun saç modellerinden yana kullanmaktadır. Kısa saç modellerinin en hoş göründüğü saç tipi dalgalı saçtır. Saça oldukça modern bir hava katan bu dalgalar sonradan da yapılabilmektedir. Dalgalı kısa saç modelleri erkek müşteriler tarafından da yoğun ilgi gören saç kesim modellerindendir. Erkeklere uygulanan en yaygın model önü kısa arkası kısa modeller olmaktadır. Önü uzun arkası kısa saç modelleri dalgalı saça uygulandığında ortaya çıkacak olan sonuç çok daha başarılı olacaktır.

Kısa dalgalı saç modelleri yeniden ön plana çıkmış olan yaz kesimlerindedir. Genellikle omuzlarda kesilen saçların dalgalandırılması yöntemi ile elde edilmektedir. Bunun yanı sıra çok daha kısa olan iddialı modelleri de bulunmaktadır. Her modelin ismi değişiklik göstermektedir. Ünlülerin yoğun talep gösterdiği kısa saç modelleri bu yönü ile sıklıkla tercih edilen saç modelleri arasında yer almaktadır.

En Popüler Kısa Saç Modelleri

Dalgalı kısa saç modellerinde her model aynı değildir. Saçın boyu ve dalgaların büyüklüğü her model için farklılık göstermektedir. En popüler dalgalı kısa saç modelleri aşağıdaki gibidir;

Kısa Dalgalı Saç Modelleri 1

  • -Bob stil dalgalı kısa saç modeli: Bu saç stilinde saç boyu omuzların bitimine kadardır. Su dalgası tarzı doğal ve büyük dalgalar kullanılmaktadır. Miranda Kerr tarafından moda haline getirilmiş bu saç stili genç kızların gözde saç kesim tercihlerinden biri olmaktadır.
  • -Boxl cut dalgalı kısa saç modeli: Bu saç stili diğer modellere göre çok daha kısadır. Erkek saç kesimleri kadar kısa olan bu saç kesiminde dalgalar yalnızca ön kısımda kullanılmaktadır.
  • -Asimetrik kesim: Asimetrik kesim saçın eşit olmaması durumudur. Genellikle bir tarafı daha uzun olan bu saç modelinde dalgalar çok daha sık ve küçük olmaktadır.

Kısa Dalgalı Saç Modelleri 2 Kısa Dalgalı Saç Modelleri 3 Kısa Dalgalı Saç Modelleri 4 Kısa Dalgalı Saç Modelleri 5 Kısa Dalgalı Saç Modelleri 6 Kısa Dalgalı Saç Modelleri 7

13 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...