Kırışıklık Kremi

Yayınlanma Tarihi: 9 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Günümüzde özellikle yüz bölgesindeki kırışıklıkları tedavisi ameliyatsız da mümkün olmaktadır. Çeşitli içeriklerle hazırlanan kırışıklık kremi uygulamalarıyla, sabırlı ve özenli kullanım sonucunda yüz bölgesi kırışıklıklarından kurtulmak mümkün olmaktadır. Eczanelerde ve web sitelerinde bulunabilen bu kremlerin içeriklerinin karşılaştırılması ve kullanım talimatlarına dikkat ederek uygulanması, tüketicilerin yapması gereken başlıca işlemlerdendir. Kırışıklıklardan mustarip olan her insanoğlunun en iyi kırışıklık kremi arayışı, kendi cildine ve kırışıklığın oluştuğu bölgeye bakılırsa değişim göstermektedir.

Sorunla yaşam şartları ve stresli bir yaşam kırışıklıkların artmasında en önemli faktörler olarak ortaya çıkıyor. Bu şartların iyileştirilmesi ve belli egzersizlerle kırışıklıkların oluşması ertelenebiliyor. Kırışıklık kremi kullanmak da bu tesirleri yok eden ya da geciktiren unsurlardan biridir. Cilt yapılarına ve kırışıklık bölgesine nazaran en iyi kırışıklık kremi tercihini yapmak kati sonuca ulaşmanın anahtarı olarak görülüyor. Göz çevresi kırışıklık kremi ihtiyacı ve çene bölgesinde oluşan kırışıklıkların, en sık karşılaşılan şikâyetlerden olduğu bilinmektedir, bu bölgeler için özel hazırlanmış kremlerin doğru uygulanmasıyla ciltte gözle görülür iyileşmeler gözlemleniyor.

Bazı cilt türlerinin güneş lekesi meydana getirmeye yatkın olduğu cilt doktorları tarafınca bildirilen bir gerçektir. Bu çiller ve lekeler lazer yöntemiyle giderilmekle birlikte uygun çil kremi kullanımlarıyla da yok edilebilmektedirler. Özellikle açık renk tende insanoğlun güneşin negatif tesirleri yüzünden ciltlerinde, kolayca kir ve çil oluşumu gözlemlenmektedir. Cilt lekeleri ve çillerin çok büyük oranla sonradan oluştuğu, doğum lekelerinden farklı oldukları biliniyor. Bu lekelerden kurtulmak günümüzde ameliyatsız da mümkün olmaktadır.

Bazı kremlerin hafifçe tesirleri olduğu söylenebilir sadece bilinmesi gereksinim duyulan; hiçkimsenin cildin tabii yaşlanma sürecini durduramadığı ve kullanımı bırakıldığında pozitif yönde etkilerin ortadan kaybolduğudur. En pahalı en genç göstermemektedir. Hatta en ucuzlardan bir tanesi tümünden daha etkili bulunmuştur!

Bu kremlerden kendinize uygun olanı alarak, kırışıklıkları önlemeye başlayabilirsiniz. Kiehls markası kırışıklıklarınız için hafifçe yapılı bir formülü olan kırışıklık karşıtı bakım kremini öneriyor. İçerisinde soya ve kestane özü içeren bu krem, cildinizin güçlenmesini sağlar, yoğunlaşarak daha sık görünmesine destek verir. Vakit içinde cildinizde sıkılığın kaybolması sonucu ortaya çıkan kırışıklıkların oluşumuna engel olur ve kırışıklık görünümünün kaybolmasını sağlar. Tertipli kullanımda çizgi görünümünün azalmasını sağlar. Hafifçe yapılı formülü E ve C vitaminleri ihtiva eder.

Kırışıklık Kremi 1

Yves Rocher Laboratuvarlarının patentli geliştirdiği natürel Özümseme Teknolojisi (Yaşam Bitkisi) yardımıyla elde edilmiş en etkin bitkisel aktiflere haiz bu bakım kremi, dolgunlaştırıcı ve yoğun koruyuculuk elde eden özelliği ile kullanmaya başlamanızdan itibaren tesirini gösterir. Göz çevresi kırışıklık kremi tavsiye edildiğinde, Yves Rocher markası ilk sıralarda yer almaktadır. Cildinizi gün boyu etkili şekilde korur. Cilt hücrelerinin yenilenme, müdafaa ve enerji üretimi şeklinde yaşamsal fonksiyonlarını yöneten cildin mTor proteini üretimini %32 oranında artırır. Böylelikle cilde yitirdiği dolgunluğunu ve sıkılığını geri kazanmıştır. Piyasadaki öteki bakım kremlerine kıyasla avantajlı öteki özellikleri ise formülü renklendirici, mineral yağ, paraben içermez. Daha etkili bir sonuç için Yves Rocher Rocher Kırışık Karşıtı & Sıkılaştırıcı Gece Kremi ile beraber kullanabilirsiniz. Yapmış oldukları araştırmaya bakılırsa kullanan hanımların %80’i daha sık bir cilt gözlemlemiş ve %89’u kırışık derinliğinde azalma gözlemlemiştir.

Kırışıklık Kremi 2

L’Oreal markasının geliştirmiş olduğu bu yaşlanma karşıtı serum bununla birlikte kırışıklıklara da savaş açıyor. Bu sayede tertipli kullanımda kırışıklıklar azalır, cilt dokusu düzelir, cilt sıkılaşır ve sarkmalar toparlanır. Derin kırışıklıklarınız için etkili bir bakım sağlar. Dairesel hareketlerle uyguladığınızda mikro taneciklerin nüfuzunu kolaylaştırırsınız.

Kırışıklık Kremi 3

9 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...