Kırık Fön Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Kadınlar için saçlarının yerleri her zaman ayrıdır. Saçlar kişiye ayrı bir hava katar ve girdikleri ortamlarda hemen fark edilmelerini sağlar. Bu nedenle, kadınların çoğu saç şekillendirmelerine dikkat ederler. Değişik şekiller verilebilen saçlara en çok uygulanan model kırık fön saç modelleri olmaktadır. Kadınların görünümüne ayrı bir renk katan kırık fön, kuaförlerde yapılabildiği gibi evde de yapılabilmektedir. Çok zor uygulanan bir fön modeli değildir. Uzun saça uygulanabilen bu yöntem kısa saça kırık fön modelleri olarak da uygulanabilmektedir. Aşağıda fön modellerinden kırık fön nasıl yapılır ve ne ile yapılır anlatılmıştır.

Değişik birçok fön modeli vardır ve hepsi de ayrı bir renk ve ayrı bir görüntü katmaktadır. Hem uzun saça hem de kısa saça rahatlıkla uygulanan kırık fön modellerinden en çok tercih edilen model kısa saç kırık fön modelleri olmaktadır. Evde bile kolayca herkesin uygulayabileceği bu model, hem fırça ile hem de düzleştirici veya maşa ile yapılabilmektedir. Farklı şekillerde yapılabilmesi, bayanlara kolaylık sağlamaktadır.

Kırık Fön Modelleri 1

Kırık fön kısa saç modelleri fırça ile yapılacaksa, seçilecek olan fırça küçük ve orta kalınlıkta olmalıdır. Bihter modeli de denen kırık fön de saç uçları fırça ile hafif dalgalı veya bukleli hale getirilmektedir. Hem doğal bir görüntü sağlayan kırık fön hem de düzenli bukleler ile dikkat çekmektedir. Saç küçük tutamlara ayrılarak yapılabilen kırık fön, saçın fırçaya dolanıp çevire çevire fön çekilmesiyle oluşmaktadır.

Kırık Fön Modelleri 2 Kırık Fön Modelleri 3

Fön makinesi kullanılan ve saçın dolandığı fırçanın dibinden ayrılmamalıdır. Bu şekilde saça düz olarak değil sürekli yanlamasına fön çekilerek yapılır. Saç maşası ile yapılan kırık fön daha doğal durmaktadır. Saç maşası veya düzleştirici ile de saçlar maşanın ucuna dolanır ve yanlamasına çevirerek kırık fön şekli verilir.

Kırık Fön Modelleri 4 Kırık Fön Modelleri 5

15 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...