Kilo Alma Programı

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Kilo problemi, çok sayıda kişi için oldukça büyük bir problem haline gelmektedir. Kilo sorunu denildiğinde kişilerin akıllarına genellikle fazla kilo sorunu gelse de, yine çok sayıda kişi için kilo alamamak da son derece ciddi bir problem haline gelmektedir. Bu sebeple de kişiler, bu probleme karşı da birbirinden farklı yöntemleri denemekte ve en doğru tedbirleri de almaya devam etmektedir.

Tüm dünyayı yakından ilgilendiren bir problem haline gelen kilo sorunu, kilo alamayan kişileri de kapsamaktadır. Kilo vermek isteyen kişiler için oldukça kolay bir hal alan kilo almak, bu konuda problem yaşayan çok sayıda kişi için bir hayli can sıkıcı bir hal almaktadır. Kilo almak denildiğinde kişilerin bilinçsiz yöntemleri denemesi, kısa zaman içerisinde çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Bu sebeple de tıpkı kilo verme gibi, kişilerin kilo alma sürecinde de muhakkak bir uzmana danışması son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. kilo almak için beslenme programı, hemen herkes için farklı bir şekilde hazırlanmalı ve yine kişilerin bu gibi programlara olabildiğince sadık olması da büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Kilo Alma İçin Diyet Programı

Günümüzde kilo vermek isteyen kişi sayısı kadar, kilo almak isteyen kişi sayısı da bir hayli fazladır. Kilo almak isteyenler ne olursa olsun öğün atlamamalıdır. Ara öğünlerde kalori kıymeti ve protein kıymeti yüksek gıdalar tercih edilmelidir. Özellikle fındık, badem, ceviz şeklinde kuruyemişler, tost, süt, kek, taze ve kuru meyveler, ayran şeklinde gıdalar alınmalıdır. 1 haftada 5 kilo almak istiyorum diyen kişilerin, her öğünde yüksek karbonhidrat ve yağ içerikli besinler tüketmesi son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Yiyecekleri pişirirken hipertansiyonu olmayan kişiler rahatça kullanabilirler. Tatlılar iştahı azaltmayacak makul oranda tüketilmelidir. Çok fazla tatlı tüketimi ana yemeklerin alımının azalmasına ve iştahın kapanmasına sebeptir. Çok yoğun egzersiz yapılmamalıdır. Yemekler pişirilirken besin kıymeti arttırılmalıdır. Örneğin makarnalar peynirli, kıymalı olabilir. Kek ve pastalar fındık cevizli yapılabilir. Çorbalara kıyma, buğday, pirinç, patates, şehriye koyulabilir.

Kilo Alma Programı 1

Birçok fert kilo almak için farklı yöntemler kullanmaktadır. 30 yaşını aşmış olan kişilerin metabolizma hızları, genellikle genç olan kişilere nazaran çok daha yavaştır. Bu yaş üzerinde olan kişiler daha çabuk kilo alırlar. Gün içinde harcamış olduğunuz kalori miktarından 500 ile 1000 kalori fazlası alınmalıdır. Kişilerin metabolizma hızına bağlı olarak gün içerisinde minimum 2000 kalori alması da büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu sayede en iyi kilo alma sağlanabilir.

Kilo Alma Programı 2

Kilo almak vücudun yağlanması anlamına gelmiyor. Bundan dolayı kilo almak için çalışma yaparken spor ve egzersizlere de ehemmiyet verilmelidir. Bu sayede alınan besinlerdeki kaloriler yağa değil kas kütlesine dönüşerek güzel bir vücut görünümü elde etmeniz sağlanacaktır.  Sağlıklı bir halde kilo almak için yapmanız ihtiyaç duyulan mineral, vitamin şeklinde değerleri kâfi oranda almanızı sağlayacak besinler seçmelisiniz. Örneğin B vitamini kilo almak isteyenlere yardımcı olacak bir vitamin çeşididir. Sindirim sisteminize zarar vermeyecek bir tek kalori değeri yüksek sağlıklı atıştırmalıkları gece saatlerinde tüketerek, hızlı kilo alabilirsiniz.

Kilo Alma Programı 3

Kilo almak için gıdalardan almış olduğunuz kalori miktarları yetersiz kalmış olduğunda kilo almanızı sağlayacak karbonhidrat tozlarından tüketebilirsiniz. Süte karışmasını sağlayarak tüketebileceğiniz bu tozların 100 gramında averaj olarak 350-400 kalori bulunmaktadır. Kilo alma şekilleri içinde bulunan karbonhidrat tozlarını seçerken malum firmaları tercih etmelisiniz. Aksi durumda sahte  ürünler zarar görmenize neden olacaktır.

6 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...