Kaş Kontürü

Yayınlanma Tarihi: 15 Ağustos 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Genetik sebepler, herhangi bir ilaç tüketimi ya da hatalı programlar neticesinde kaşlarımız dökülebiliyor ya da biz kaşlarımızın natürel görüntüsünden hoşnut olmayabiliyoruz. İşte bu tür hallerde istediğimiz kaş görüntüsüne ulaşabilmemiz amacıyla kozmetik ve tıbbi programlar, mamuller bulunuyor.

Kaş konturu hususu kozmetik yönden çok çok rağbet gördüğü ve bundan dolayı geliştiği amacıyla seneler evvel tek deva olarak sarf edilen kaş kalemlerine de pek lüzum kalmadı. Zira yağmur yağdığında, su değdiğinde, yüz yıkandığında akan kaş boyaları pek çok şahsa facia gibi komik hadiseler yaşatmıştır.

Mikroblading 3D Kaş Konturu

Mikroblading 3D kıl tekniği ile oluşturulan kaş konturu bireyin kendi kaşından ayırt edilemeyecek bir görüntü meydana çıkarıyor. Ortalama yarım saatte oluşturulan bu teknikle ağrısız, acısız bir şekilde gür ve kalın kaşlara sahip olabiliyoruz. Bu programın natürel görünmesi, bireyin yüz hatlarını bozmaması amacıyla program evvel şahsa en ideal kaş profili çizilir ve bu çerçevede program yapılır.

Belirlenen kaş bölgesi amacıyla ince bir kalem ve içerisinde bir iğne yardımıyla kontur işlenir.  Bu prosedüre Mikroblading 3D kıl tekniği adı verilmesinin asli sebebi, bireyin kendi kaşlarından ayırt edilmesinin zor olması, gerçek kıl gibi görünmesidir. Bu prosedür bir kalem ve boya ile oluşturulan manuel bir prosedürdür ve makine ile oluşturulan prosedürlerle karıştırmamakta yarar vardır. Kaş yüzdeki en mühim görsel alanlardan birisi bulunduğu amacıyla de hem sıhhat hem de estetik yönden bütün programları işin eksperine yaptırmanızı öneriyorum.

Mikroblading 3D Kaş Konturu Kimlere Uygulanabilir?

Mikroblading programı kaş konturunda dünya kozmetiğinde son nokta olarak kabul edilmekte ve kaşlarıyla bozukluğu olan herkese uygulanabilmektedir. Kaşında simetri bozukluğu olan, kaşları dökülen, daha gür kaş isteyen herkese bu teknikten yararlanabiliyor.

Mikroblading 3D Kaş Konturu Kimlere Uygulanabilir?

Mikroblading 3D Kaş Konturu Programı Kalıcı Mıdır?

Kişinin cilt yapısına göre değişmekle beraber Mikroblading 3D kaş konturunun 1-1,5 sene arasında kalıcılığı söz hususudur. Bu zamanın sonrasında yine yaptırmak ya da meydana gelen deformasyonları gidermek söz konusudur.

Mikroblading 3D Kaş Konturu Programı Acılı Bir Prosedür mü?

Acı kavramı ve acı eşiği herkes amacıyla değişiklik göstermektedir. Bu sebeple program evvel kaş bölgesine acıyı, hissi engellemek hedefli uyuşturucu tesiri olan kremler sürülür. Bu sayede şahıs hiçbir şey hissetmez.

Mikroblading 3D Kaş Konturu Programı Acılı Bir Prosedür mü?

Mikroblading 3D Kaş Konturu Programı Sonrasında Nelere İlgi Etmek Söz Konusudur?

Uygulama sonrasında aşağı yukarı bir hafta bu kısmı sudan güvenliğini sağlamak söz konusudur. Bu sayede dokuda meydana gelebilecek enfeksiyonlar engellenebilir ve boyanın kalıcılık zamanı de uzatılabilir.

Özellikle program sonrasındaki ilk bir hafta içerisinde güneş çıkmamaya, solaryuma gitmemeye özen gösterilmeli. Bu sayede rengin kalıcılığı sağlanır.

Mikroblading 3D kıl programı bir seansta yapılabilen bir prosedürdür. Fakat programın 1 ay sonrasında ekspertize gidip denetim ettirmekte yarar vardır.

Mikroblading 3D Kaş Konturu Programı Sonrasında Nelere İlgi Etmek Söz Konusudur?

Mikroblading 3D Kaş Konturu Programının Üstünlükleri Nelerdir?

Diğer programlara göre prosedür daha kısa sürede gerçekleşir.

Daha natürel bir kaş görüntüsü oluşur.

1-1,5 senelik süreden sonra şahıs isterse kaşını diğer bir model de yaptırabilir.

Acı, ağrı hissedilmez.

Mikroblading 3D Kaş Konturu Programının Üstünlükleri Nelerdir?

Son derece ideal bir çözümdür. Uygulama evvel, kaş bölgesi anestezi uygulanır. Kaş kontur programında kara rengin kullanılması tercih edilmez. Siyah vakitle gri bir renk alır ve natürellikten uzaklaşır. Cilt rengine göre seçilen kahverenginin değişik tonları çok başarılı neticeler verir. Kalıcı makyaj kaş yapımında kullandığımız üç teknik vardır. İlk olarak kaş dizaynı gerçekleştirdikten sonra dizayn kalıcı makyaj boyası ile tamamı boyanmasıdır. İkinci kalıcı makyaj kaş tekniği ise kıl tekniği diye tanımladığımız yöntemdir.

Mikroblading 3D Kaş Konturu Programının Üstünlükleri Nelerdir? 1

Kaş dizaynı çizildikten sonra sanki kaş kılı varmış gibi bir hava vermek amacıyla incecik kıl şekilleri çizilmesidir. Kalıcı makyaj programı esnasında kullandığımız bu teknikler yardımıyla daha natürel kaş yapısına kavuşursunuz. Eksik olan kaş bölgesine hafif bir kalıcı makyaj kaş kontörü programı ile düzeltmemiz mümkündür.

Mikroblading 3D Kaş Konturu Programının Üstünlükleri Nelerdir? 2

15 Ağustos 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...