Karatay Diyeti Örnek Menü

Yayınlanma Tarihi: 20 Mart 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Çeşitli hastalıklar, yanlış beslenme alışkanlıkları ve psikolojik sorunlar kişilerin fazla kilo alabilmelerine neden olabilmektedir. Bu durum ise kişileri sosyal ortamdan soyutlayan ve iç huzursuzluğu ile hem kendilerini hem de çevresindeki kişileri rahatsız etmektedir. Fazla kilolarından şikâyet eden kişiler kısa süre içinde zayıflayabilmek için zaman zaman maalesef şok diyetlere ve güvenilir olmayan yollara başvurmaktadır. Bu durum ise hiç istenmeyen sağlık sorunlarını beraberinde getirerek bazı kalıcı hasarlara bile neden olmaktadır. Böyle durumlarla yüz yüze kalmamak için son yılların en sağlıklı ve en güvenilir diyet programlarından biri olan Karatay Diyeti sizin kurtarıcınız olacaktır.

Canan Karatay Örnek Menü ile sağlık sorunları yaşamadan zayıflamanız mümkün. Ancak başarılı olabilmeniz için bu programı harfiyen yerine getirmeniz gerekmektedir. Aslında programın herhangi bir zorluğu yoktur. Kişileri en fazla zorlayan şekerli ve unlu yiyeceklerden uzak durmaktır. Ancak Karatay Diyetinde sizin tatlı krizlerinizi bastıracak alternatif yiyecekler önerilmektedir. Bu yiyeceklerden bazıları kuru incir, kuru üzüm, hurma ve kurutulmuş diğer meyvelerdir. Ayrıca mevsiminde olmak şartıyla taze meyve ve sebzelerde ağırlıklı bir şekilde programda yer alır.

Karatay Diyetini uygularken dikkat edilmesi gerekenler, yenilen ve içilen her şeyin doğal ve mevsiminde tüketilmesidir. Katkı maddesi içeren hiçbir gıda kesinlikle yenmeyecek ve yemek yeme saatleri belli olacak. Ayrıca akşam sekizden sonra hiçbir şey tüketilmeyecek, spor yapılacak ve bol içilecektir. Bu diyeti uygulamak isteyenler bunlara dikkat etmek zorundadır. Sağlıklı bir hayat sürmek ve fazla kilolarından kurtulmak isteyenler Canan Karatay Diyeti Örnek Menü ile hiçbir sağlık sorunuyla karşı karşıya kalmadan kısa sürede ve kalıcı olarak zayıflayabilmektedirler.  Ayrıca bu menüyle gün içinde çok fazla acıkmadan gününüzü enerjik bir şekilde tamamlamanızda mümkün olmaktadır. Bu diyet programında sık sık yemek yemekte kesinlikle önerilmemektedir. Daha çok protein ağırlıklı bir beslenme planı çizildiği için zaten sık aralıklarla acıkmazsınız. Acıktığınız takdirde bir adet meyve yemeniz bile yeterli. Ayrıca Karatay Diyetinde akşam saat sekizden sonra yemek yemeyi bırakmanızda şiddetle tavsiye edilmektedir. Bu uyarıları dikkate aldığınızda bir süre sonra kendiniz daha da dinç hissedeceksiniz.

Karatay Diyeti Örnek Menü 1

Cana Karatay’ın hazırladığı ve önerdiği 7 günlük örnek menüde yer alan besinler sağlık bir beslenmenin de kaynağıdır. Bu nedenle diğer diyetlerde olduğu gibi tek tip beslenme ve şok diyet uygulaması kesinlikle yoktur.  Karatay diyetinin en önemli özelliklerinden biri hem keyifli bir şekilde beslenerek sağlıklı olmak hem de ideal kilonuza kısa sürede ve kalıcı olarak kavuşmaktır.

Karatay Diyeti Örnek Menü 2

Bir haftalık diyet menüsünde önerilen kahvaltının sabahları mutlaka yapılmasıdır. Kahvaltı sofrasında bulunması gerekenler ise şunlardır; 2 adet yumurta(omlet veya haşlanmış olarak dönüşümlü yapılabilir.), 8-9 adet zeytin, küçük bir miktar peynir ve yanına bir fincan şekersiz bitki çayı. Ayrıca haftada bir kez pastırmalı yumurtada yapabilirsiniz. Akşamları ise, kırmızı et, tavuk, balık, bakliyat ve taze sebze yemekleri dönüşümlü olarak yapılması önerilmektedir.

Karatay Diyeti Örnek Menü 3

Ayrıca bu ana yemeklerin yanında bol limonlu ve zeytinyağlı mevsim salataları da ilave edilir. Unutmayın ki Karatay diyetinde kesinlikle ekmeğe yer yoktur. Bu nedenle akşam yemeğiniz kuvvetli yemeniz gerekir. Ara öğünlerde süt ürünleri, meyve ve kuruyemiş tüketerek açlık hissinizi bastırmanız da mümkün.  Tüm bunları uygularken bol su içmeyi ve spor egzersizleri yapmayı da ihmal etmemelisiniz.  Canan Karatay örnek menüyü uygulayarak hem yaşam standarttınız arttırmış olursunuz hem de sağlıklı bir şekilde kilo vererek daha dinç ve enerjik görünürsünüz.

20 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...