Kalıcı Dudak Dolgusu

Yayınlanma Tarihi: 12 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Kalıcı dudak dolgusu ile güzel görünmek ve karşınızdakini etkilemek sizin elinizdedir. Kadınların en sık başvurduğu yöntemlerin başında gelmektedir. Ancak, yazımızın devamında daha geniş olarak açıklayacağımız gibi kalıcı dudak dolgusu yerine geçici dudak dolgusu daha çok tercih edilmektedir. Genel olarak bakıldığında kalıcı dudak dolgusu fiyatları daha yüksektir. İşlem süresi uzundur. Kullanım ömrü ömür boyudur. Geçici dudak dolgusu ise kısa sürede yapılabilmektedir. Kullanım ömrü kısadır. Genel olarak 12 ay sonunda yenilenmesi gerekmektedir. Fiyat olarak daha uygun seviyelerde olduğu söylenebilir.  Kalıcı dudak dolgusunun bir takım riskleri vardır. Dudak ve yüz bölgesine uzun vadede bazı sıkıntılar yaratabilmektedir.

  • Dolgu Maddesi: Özel bir maddeden yapılmaktadır. Hyaluronik asit adı verilen özel bir madde ile dolgu yapılmaktadır. Bu madde tüm canlılarda bulunmaktadır. Canlılar için gençlik maddesidir diyebiliriz. Dudak dolgusu için dudak kalınlaştırma, dudak konturlama, dudak şekillendirme ve burun dudak katlantısı gibi estetik uygulamalar yapılmaktadır.
  • Kalıcı dudak dolgusu: Kalıcı dudak dolgusu lokal anestezi yöntemi ile yapılmaktadır. Hyaluronik asit yardımı ile dudağın kırmızı olan bölgesinin altına uygulanmaktadır. Kullanım ömrü uzundur. Ömür boyu kullanılabilmesi tercih nedenleri arasındadır. Cerrahi bir işlemle yapılmaktadır. İşlem sonrasında ilk saatlerde buz tedavisi şarttır. İlk günlerde şişlikler ve ödem gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunlar 4-5 gün sonra ortadan kalkmaktadır. 10 günün sonunda dudak normal halini almaktadır.

  • Geçici Dudak Dolgusu: Geçici dudak dolgusu en sık tercih edilen dolgu yöntemlerinin başında gelmektedir. Ülkemizde yapılan dudak estetiği işlemlerinin yaklaşık %90’ı geçici dudak dolgusu olmaktadır. Geçici dudak dolgusunun hiçbir riski bulunmamaktadır. Ortalama 1 yılın sonunda eski haline dönmektedir.
  • Dudak Dolgusu Uygulaması: Dudak dolgusu uygulaması estetik uzmanları tarafından yapılmalıdır. Uzman ve sertifikalı doktorlar tarafından yapılmalıdır. Dudak dolgusu için tercih edilen merkezin de önemi çok fazladır. Bu noktada yukarıda da ifade ettiğimiz gibi dudak dolgusu ne kadar kalıcı soruları akıllara gelmektedir. Genel olarak ifade etmiştik. Geçici dudak dolgusunun ömrü yaklaşık 1 yıl kadardır. Kalıcı olan dudak dolgusu ise ömür boyudur diyebiliriz.

Kalıcı Dudak Dolgusu 1

  • Dudak Dolgusu Fiyatları: Dudak dolgusu fiyatları bölgelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanında seçilen merkezin kalitesi ve fiyat politikası da fiyatlar üzerinde etkendir. Bunun dışında ne tür bir uygulama yapılacağı çok önemlidir. Geçici dudak dolgusu fiyatları makul seviyededir. Buan kıyasla kalıcı dudak dolgusu fiyatları ise biraz daha yüksek seviye kalmaktadır diyebiliriz. Bu bakımından dudak dolgusu kalıcı yöntemi tercih edenler daha yüksek bir bedel ödemek zorundadır. Kaldı ki kalıcı dudak dolgusunu hiçbir şekilde tavsiye etmiyoruz.

Kalıcı Dudak Dolgusu 2

Genel olarak kısaca toparlamak gerekirse, dudak dolgusunun temel amacı daha güzel görünmektir. Estetik bilimin gelişmesi ve ilerlemesi bu alanda uygulamaları yaygınlaştırmıştır. Zamanla bu gelişmeler fiyatlara da yansımış durumdadır. Estetik uzmanlarının çok olması, estetik merkezlerinin yaygınlaşma ve bunun gibi gelişmeler fiyatları aşağı seviyelere çekmiştir. Söz konusu bu gelişmeler ışığında dudak dolgusu için farklı uygulamalar da yapılabilir hale gelmiştir. Daha çok geçici dudak dolgusunun tercih edildiğini ifade etmiştik. Geçici dudak dolgusu daha az riske sahiptir. Bu anlamda yapılan uygulamaların %90’ı geçici dudak dolgusu şeklindedir. Kalıcı dudak dolgusu ise daha az tercih edilir durumdadır. Maliyeti daha yüksektir ve işlem süresi uzundur. Bazı riskleri uzun vadede ortaya çıkabilmektedir. Bu anlamda kadınların çoğu kalıcı yerine geçici dudak dolgusunu tercih etmektedir diyebiliriz. Bu uygulamalar için güvenilir estetik merkezlerini ve uzmanları tercih etmeniz gerekmektedir.

Kalıcı Dudak Dolgusu 3

12 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...