Hande Erçel Makyajı

Yayınlanma Tarihi: 9 Nisan 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Özellikle son zamanlarda genç kızların sordukları sorulardan biri de Hande Erçel makyajı nasıl yapılır olmaktadır. Hande Erçel tamamen doğallıktan yana olmak ile birlikte özel günleri dışında günlük yaşamında çok fazla makyaj yapmadığını dile getirmektedir. Kusursuz bir cilt yapısına sahip olan Hande Erçel, bu güzelliğini kullandığı ürünlere ve dikkat ettiği cilt bakımına sahip olduğunu söylemektedir. Gün bittikten sonra mutlaka makyajını temizlediğini ve kullandığı makyaj ürünlerini tamamen kendi cilt yapısına uygun olarak seçmektedir. Bu sayede hem cildi daha güzel gözükmekte hem de kullandığı ürünler ile daha hoş gözükmektedir.

Hande Erçel göz makyajı yapılırken dikkat edilmesi gereken belirli önemli noktalar olmaktadır. Bunlardan ilki de nude makyaj olmaktadır. Hande Erçel makyajı aşk laftan anlamaz dizisinde de genel olarak cildine uyguladığı nude makyaj ile dikkatleri üzerine çekmiş olmakta ve genç kızlarında bu makyaj stilini denemeye başlamaktadır. Nude makyaj stili bilindiği gibi en sade makyaj çeşidi olmaktadır. Bu sebepten özel davetler de daha çok tercih edilmektedir.

Hande Erçel Makyajı 1

Gösterişli elbiseler ve takılar ile birlikte yapılan sadece makyajlar her zaman daha dikkat çekici olması ile birlikte daha doğal durmaktadır. Hande Erçel gibi nude makyaj yapılmak istenir ise kişilerin kendi cilt tonlarına uygun bir fondöten seçmeleri gerekmektedir. Daha sonrasında kişiler yine kendi cilt tonlarına uygun yanak oyuklarına bakır ya da kahve tonlar da allık uygulanmaktadır. Ardından kirpik diplerine ince bir şekilde siyah göz kalemi uygulanmaktadır. Kirpiklere birkaç kat maskara uygulanıldıktan sonra nude tonlar da bir ruj sürülmektedir. Aşk laftan anlamaz Hande Erçel makyajı nude tonlarda olmaktadır.

Hande Erçel Makyajı 2 Hande Erçel Makyajı 3

Hande Erçel dudak makyajı da aynı göz makyajı gibi çok abartılı olmadan ancak belirli ürünler ile yapılabilmektedir. Açık ten rengine sahip olan Hande Erçel, dudak makyajı yaparken genel olarak koyu kırmızı bir ruj kullandığını söylemektedir. Kırmızı ruj çok iddialı olması ile birlikte her renk tonuna uygun olmadığından dolayı kullanırken cilt tonuna uygun şekilde seçilmesi gerekmektedir. Bu sebepten koyu kırmızı ruj daha uygun olmaktadır.

Hande Erçel Makyajı 4 Hande Erçel Makyajı 5

Hande Erçel’in makyaj sırlarından biri de sadece kirpiklerine uyguladıkları hacimli kirpik makyajı olmaktadır. Kaşların seyrek kısımları ilk olarak kaş rengine uygun olan kaş kalemi ya da kaş farı ile kullanılmaktadır. Daha sonrasında hem alt hem de üst kirpiklere bol miktarda hacim veren maskara uygulanmaktadır. Bu sadece makyaj en son olarak gülkurusu tonlar da bir ruj ile tamamlanmaktadır.

Hande Erçel Makyajı 6

9 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...