Gülben Ergen’in Zayıflama Sırrı

Yayınlanma Tarihi: 20 Mart 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Günümüzde kadınların ortak sorunlarından biridir zayıflama. Genel zayıflamanın yanı sıra, bölgesel zayıflama konusunda da sürekli araştırma yapan bayanlar, bu konularda en çok ünlü isimlerin zayıflama yöntemlerini incelemeye alıyor. Bu ünlü isimler arasında yer alan Gülben Ergen’in zayıflama sırlarını Gülben Ergen nasıl kilo verdi sorusundan yola çıkarak sizler için araştırdık. İşte o araştırmanın sonuçları…

Gülben Ergen Nasıl Zayıfladı?

Geçmişte kısa sürede kilo veren Gülben Ergen’in sağlıklı kilo verme sırrı hemen hemen her bayan tarafından merak ediliyor. Özellikle kilo vermek için mücadele eden ancak bir türlü başarılı olamayan bayanlar, doğumdan kısa sürede sonra eski kilosuna dönen Gülben Ergen’in zayıflama sırrı, düzenli ve doğru beslenmeye bağlı. Doğru beslenmenin yanında düzenli spor ve özellikle yürüyüşün de etkili olduğu bu uygulama, geçici kilo verme yöntemlerinden çok kalıcı bir beslenme düzeni olarak benimsenmeli. Bu şekilde benimsendiğinde zorlanmadan uygulanan ve vücudun kısa sürede uyum sağladığı zayıflama programı, kişisel olarak hazırlanan ve uygulanan bir programdır.

Gülben Ergen’in zayıflamasında etkili olan diyet uygulamasında en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi, günlük su tüketimidir. Her gün en az 2,5 litre su tüketimi, daha kolay ve daha sağlıklı kilo vermek için etkili olacaktır. Bunun yanında tatlı yememek de diyetin bir diğer önemli noktası. Ancak arada kendinizi ödüllendirmek için yaz aylarında bir top sade dondurma tüketebilirsiniz. Bu beslenme düzeni ile kısa sürede sağlıklı kilo verirken, istediğiniz kiloya ulaştıktan sonra hep aynı kiloda kalmak için de etkili olacaktır.

 Gülben Ergen Nasıl Zayıfladı?

Beslenmeye dikkat etmenin yanında düzenli egzersiz de kilo vermek için etkili olacaktır. Özellikle sabahları yapılan tempolu yürüyüş hem daha sağlıklı, hem de daha fit bir vücut için önemlidir. Sabahları kahvaltı öncesi yapılan 1 saatlik yürüyüşün ardından kaltı sonrası yapılan yarım saatlik egzersizler bölgesel zayıflama için de etkili olacaktır. Gülben Ergen’in zayıflamasında etkili olan beslenme düzeninde şeker kesinlikle yasak. Fazla miktarda şeker barındıran meyvelerin de fazla tüketilmesi bu nedenle yasaktır. Tatlı yaparken şeker kullanımı da aynı şekilde yasak. Bunun yerine doğal bal ya da pekmez ile yapılan sütlü tatlılar tercih edilebilir.

 Gülben Ergen Nasıl Zayıfladı? 2

Gülben Ergen Kaç Kilo Verdi?

Gülben Ergen, özel diyet menüsü ve özel uygulamaları ile yaklaşık 18 kilo vermiştir. Kilo verme aşamasında da konserlerine ve günlük aktivitelerine devam eden güzel sanatçı, aç kalmadan, halsizlik yaşamadan kilo vermesinin sırrını diyet menüsü ile açıkladı. İşte Gülben Ergen diyeti örnek menüsünde yer alan besinler ve uygulanması gereken diğer yöntemler…

Gülben Ergen Kaç Kilo Verdi?

  • Sabah uyanır uyanmaz saat 08:00’de 1 litre kadar su içilir.
  • Kahvaltıda; 1 adet yumurta, 5-6 adet zeytin, domates, salatalık, maydanoz, 2 dilim esmer ekmek tüketilebilir.
  • Ara öğünde; 1 elma veya 3 kuru kayısı veya 1 avuç leblebi veya 15 badem tüketilebilir.
  • Öğle yemeğinde haftanın 3 günü; her hangi bir sebze yemeği, salata, yoğurt, 6 yemek kaşığı bulgur veya makarna ile öğün yapılır. Diğer 3 gün, ızgara et (100 gram) tavuk veya balık (200 gram), salata, sebze yemeği ile öğün yapılır. Geri kalan 1 günde ise çok yağlı ve fazla kalorili olmayacak şekilde istenilen yemekler yenebilir.
  • Ara öğünde; kepek ekmeğine tost, 3 top dondurma veya 6 yemek kaşığı müsli ve süt veya 2 porsiyon meyve ve 1 kase yoğurt tüketilebilir.
  • Akşam yemeğinde 2 gün; 8 yemek kaşığı kurubaklagil, salata ve yoğurt şeklinde öğün yapılır. 5 gün ise etli sebze yemeği veya ızgara et, tavuk, balık yanında salata ve yoğurt tüketilebilir.

Yukarıda verdiğimiz örnek menüyü her gün siz de uygulayabilirsiniz. Bu örnek menüyü uygularken arada bazı besinleri değiştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta besinleri değiştirirken, içeriklerinin benzer olmasına dikkat etmenizdir.

20 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...