Göz Altı Morlukları İçin En İyi Krem

Yayınlanma Tarihi: 9 Kasım 2016 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Göz altı morlukları için en iyi krem; Göz altı morlukları krem ile tedavisi mümkün olabilmekle birlikte, bazı dahili sorunlar nedeniyle ortaya çıkmışlar ise, bu şekilde tedavi edilemeyebilen sorunlardır. Bu sebeple her şeyden önce, hekiminizle irtibat kurup, başta böbrek ve karaciğer fonksiyonlarınızla ilgili tetkikleri yaptırmanızda fayda vardır. Bu süreci müteakip olarak kozmetik çözümleri araştırabilir ve uygulayabilirisiniz. Lütfen açık kaynaklarda yer alan bilgileri kati kaynak olarak kabul etmeyip, hekim kontrolüne başvurunuz. Bu sayede altta yatan olası ciddi sorunlar da gözden kaçmamış olacaktır.

Gözaltı morlukları yüzdeki canlılığın solmasına, göz yapısında beliren kapkara lekelenmenin artışı ile dikkat çeken dokunun renk değişimidir. Gözaltı morluğunun öncelikle nedeninin araştırılması ilk adım için önemlidir. Bu genetik yapı olabilir, yaşam tarzınızdan olabilir, beslenme türlerinizden olabilir, aşırı stres ve yorgunluktan olabilir. Yaşam tarzı olarak tabi ki uykusuzluk durumu bu konu üzerinde hakim noktadır. Her insanın en az 7 saat uyuması gereklidir. Gece geç saatlere kadar oturmak, uzun süre bilgisayar başında kalmak, göz kuruluğu probleminiz varsa bu da zamanla gözaltı morluklarına dönüşebilen etkenlerdir.

Bir başka önemli etken olarak da aşırı sigara tüketimidir. Ek olarak bitmek bilmeyen yorgunluk, stres ve uykusuzluk ta varsa bu görüntüden kurtulabilmeniz imkansız gibi bir şey. Her kadının kozmetik ürünleri içerisinde gözaltına dair kremler ya da jeller bulunur. Kozmetik dünyası bu konuda hayli çeşitlilik gösterir. Gözaltına morluklar sebebi ile asla kırışık giderici krem sürülmemelidir. Tercihiniz rahatlatıcı jel kıvamındaki nemlendiriciler olabilir. Gözaltı morlukları krem çeşitleri piyasada rahatlıkla bulunabilen bir üründür. Ama hangisi yararlı hangisi satış amaçlı, tüketici ağırlıklı olduğu bilinmez. Bu tamamen yaşadığınız problemin dozu ile ilgilidir. Şiddetli bir gözaltı morluğunu bir kremin geçirmesi beklenemez. Mutlaka bir doktora görünmek en akıllıcasıdır. Konunun altında mutlaka bir derin sorun vardır. Mesela kurtarıcı olarak gözaltı kapatıcıları mevcuttur. Ve her kadın nerdeyse bu ürünü devamlı kullanır. Kendince bir tercihi ya da kozmetik dükkanından tezgahtarın önerisi ile alınan bir üründür bu. Artık cildinize uygun mudur bilinemez.

Göz Altı Morlukları İçin En İyi Krem 1

Gözaltı morluklarında diğer etkenler olarak alerjik reaksiyonlar, kullanılan yanlış ürünler, yaşlanma belirtileri, vitamin eksiklikleri, hormonal değişiklikler gibi sebeplerde mümkündür. Bütün bunların temeli sağlığımıza dikkat çekmek, yaşam standartımızı düzenlemekten geçer. Gözaltı morlukları kremleri doktor kontrolünde kullanılması esas olan noktadır. Unutulmamalıdır ki vücuttaki en ince cilt göz kapakları ve çevresidir. Dolayısı ile bu bölgenin dikkatsiz ve bilinçsizce bakımı sonrası etkileşim büyük olur. Problem gittikçe büyür. Tedavisi; tüketilen yiyeceklere dikkatlilik, seçilen kozmetik ürünlerinin önemi, uyku düzeni, aşırı stres ve uykusuzluk konularında yeniliğe gitmektir. Yapılan hataların tekrarı sorunu baş edilemez noktalara kadar getirir.

Tedavide uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem de arnica krem gözaltı morlukları kapsamındaki ürünlerdir. Bu türde kremler damarlarda akışkanlığı sağlar. Kremi uyguladıktan sonra göz kapağını sıkıca kapayıp açma işlemi kan dolaşımını hızlandırmada etkili olur. İçerik tamamen bitkisel olup eczanelerden rahatlıkla temin edilebilecek bir üründür. Jel ya da krem şeklinde iki çeşidi vardır. Morluklarda tedavide oldukça etkilidir. Estetik operasyonlar sonrası bile kullanım için tavsiye edilir. Kullanım şekli ise gözaltlarına masaj yapar gibi kremi yedirmek. İçindeki yeşil çay, gliserin sayesinde yenilenme ve iyileşme süreci çabuk olabiliyor. Arnica bu tür iyileştirmede telaffuzu rahatlıkla edilebilen bir bitki. İçeriğinde bulunan kremin de yarar getireceği kaçınılmaz gerçek. Ekstra yaşam standartınıza, yediklerinize, içtiklerinize, uyku düzeninize dikkat ederseniz bu çok daha kalıcı olabilir.

9 Kasım 2016

Yorumlarınızı bekliyorum...