Fransız Askısı Nedir, Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 9 Kasım 2020 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Artık gençliği muhafaza etmek çok kolay. Yüzü gerdirmek için ağır, acılı ve uzun ameliyatlara gerek duymadan, daha pratik yöntemlerle yüz gerdirilebiliyor. Fransız askısı bu yöntemlerden birisi. Ameliyatsız bir yüz germe işlemi, yüz askılama işlemidir ve içi polyester, dışı silikon malzemeden yapılmış esnek iplerle cildin gerilmesi işlemidir. Fransız askısı yaptıranlar cerrahi yöntem istemeyen ve daha hafif yöntemlerle eski görünümünü kazanmak isteyenler için ideal bir uygulamadır. Gelin daha detaylı bilgi edinelim…

Fransız Askısı Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

Verrahi yönteme başvurmak istemeyen hemen herkes için ideal bir uygulamadır. Yüz hatlarından memnun olmayan, cildinde kırışıklık ve sarkmalar meydana gelmiş kişilerde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kısmi yüz felci geçirenlerde de uygulanan tedavi edici bir yöntemdir ve uzun yıllar ciltte kalabilmektedir. Fransız askısı yaptıran ünlüler hiç de az değil. Onlar sayesinde bu yöntem daha da bilinir hale gelmiştir.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Yüz ile dekolte bölgelerine uygulanabilir.
  • Yüzde ise boyun bölgesi, yüz, yüzün oval kısmı, çene altı, elmacık kemikleri, alın, yanaklar, kaş.
  • Yüz dışında kol ve çevresi, göğüsler, kalçalar, bacak ve çevresine de uygulanabiliyor.

Nasıl Uygulanır?

İşlem, lokâl anestezi uygulandıktan sonra yaklaşık 45-60 dakika sürer. Askılama yapılacak bölgeler ve iplerin yerleştirilmesi önceden belirlenir. İpler deri altından yerleştirilir. İplerin ucu kulak üzerine yerleştirildiği için dikişe ihtiyaç duyulmaz. Fransız askısı öncesi sonrası yüzde köklü değişiklikler olur. Genç, dinamik ve ışıltılı bir ifade kazanılır.

Fransız Askısı Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransız askısını yaptıranlar 24 saat içinde günlük hayatlarına geri dönerler. İşlem sonrasında en fazla hafif bir şişlik, morarma ve biraz da sancı olabilir. Ağrı kesicilerle ve buz kompresleriyle bu durumu da üstesinden gelinir. İlk 1 hafta hatta 10 gün ağız çok açılmamalı ve çok fazla mimik yapılmamalıdır. İşlemden sonra 3 hafta boyunca da yüz üstü yatılmamalı ve yüz çok ellenmemelidir. Tam etkiyi görmek 2-3 ayı bulur.

Yan Etkisi Var Mıdır?

  • İpler emilebilir nitelikte doğal malzemeden yapıldığı için yan etkisi yoktur.
  • Ciltte ödem, morarma ve sertleşme görülebilmektedir ama bunlar geçicidir.
  • Fransız askısı fiyatları uygulamanın yapıldığı kliniğin bulunduğu şehir ve muhite, işlemi yapan uzmanın tecrübesine ve ismine ve işlemin yapıldığı kliniğe göre değişkenlik gösterir.
9 Kasım 2020

Yorumlarınızı bekliyorum...