Fönlü Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Günlük yaşantıda kadınlar tarafından oldukça sık kullanılan düz fönlü saç modelleri, saçların derli toplu görünmesini sağlayan pratik yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle düz fönlü saç modelleri bayan olarak iş hayatında aktif bir tempoda çalışılıyorsa kesinlikle ilk tercihler arasında yer alır. İşte bu sebeple de düz saç fönlü olan çeşit çeşit saç modeliyle karşılaşmak mümkündür. Bazı zamanlarda ise yüze dökülen saçların toparlanması için fönlü örgülü saç modelleri tercih edilir. Bu sayede çok daha rahat hareket edilerek çalışma olanağı oluşturulur. Farklı farklı kullanılan fönlü saç modelleri, aynı zamanda her saça değişik bir hava katabilmektedir. Ancak fön çekerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalarda mevcuttur. Yazının devamında da bu noktalar hakkında biraz daha detaya inmek herkes için faydalı olacaktır.

Dağınık fönlü saç modelleri: Bu model özellikle orta boy uzunlukta olan saç modelleri için tercih edilen bir seçimdir. Saçlar ortadan ayrılarak, yuvarlak bir fön fırçası kullanımıyla tüm saça öncelikle fön çekilir. Ardından saçlar kısımlara ayrılıp, uçları dışa doğru gelecek şekilde fırçaya sarıldıktan sonra şekil verilerek fönlenir. Bu işlem tamamlandıktan sonra, işte sıra püf noktasına geldi. Şekillendirici bir saç kremi avuç içerisinde ısıtıldıktan sonra parmak uçlarıyla saçlar dağıtılır ve işlem tamamlanır.

Fönlü Saç Modelleri 1 Fönlü Saç Modelleri 2

Düz fönlü örgü saç modelleri: Bu modelde de yine klasik bir şekilde düz fön çekme işlemi uygulanır. Yani saçlar ortadan ayrılarak, yuvarlak bir fırça ile tüm saça fön çekilir. Daha sonrasında da istenilen kalınlıkta saç tutamı alınarak herkesin bildiği örgü şekliyle örülerek saç modeli tamamlanabilir. Saçın hangi bölgesinin örüleceği tamamen kişiye kalan bir tercihtir. Fakat fönlü saçlarda genellikle kalın örgü kullanıldığı dikkat çeken noktalardandır. Son derece rahat bir kullanıma sahip olan fönlü saç modelleri bayan kuaförlerinde de oldukça talep görmektedir.

Fönlü Saç Modelleri 3 Fönlü Saç Modelleri 4 Fönlü Saç Modelleri 5 Fönlü Saç Modelleri 6

15 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...