Fön Nasıl Çekilir

Yayınlanma Tarihi: 16 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Kadınlar ve erkekler için en önemli gösteriş anahtarı bakımlı ve güzel saçlardır. Kadınlar kadar erkeklerde saçlarının görünümüne önem vermektedir. Kadınlar gibi saç bakımlarını yapmadan ve saçlarına seçil vermeden evden çıkmayan erkek sayısı çok fazladır. Erkeklerin saçlarını şekillendirdikleri fön nasıl çekilir erkek sorusunun cevabı erkek için daha kolay olabilecek bir işlemdir. Çünkü saçları kısa olduğu için fön fırçası ile ve fön makinesi ile kolayca saçlarına fön çekebilirler. Bu işlemi kuaförde yaptıran erkekler de vardır ancak evde yapılabilecek kadar kolay bir işlemdir.

Evde fön nasıl çekilir genelde kadınların araştırdıkları bir sorudur. Kadınların saçları genelde uzun olduğu için fön çekmek zorlaşabilmektedir. Ancak işin tekniğini öğrendikten sonra kadınlarda evde kolayca fön çekebilirler. Düz fön çekecek olan kişiler için işlem daha da kolaydır. Şekil verme işlemleri olmayacağı için hemen kolayca çekilebilmektedir.

Kadınların en çok beğendiği dalgalı fön nasıl çekilir pek bilinmemektedir. Dalgalı fön çekmek için kolaylık sağlaması için saç 4 eşit parçaya ayrılır. Saçın tamamı fön suyu ile ıslanır. Nasıl fön çekilecekse ona uygun fön fırçası seçimi yapılır. Dalgalı fön için küçük ve orta boyda saç fırçası alınır. Başın tam üstünde olan saçlar göz bebeği hizasında bölünerek bir toka yardımıyla tutturulur.

Fön Nasıl Çekilir 1

Kulaklar ve ense üzerindeki saçlarda ayrılarak toka ile tutturulur. Fön işlemine kulak üstündeki saçlardan başlanır. Fön çekilecek kısımda toplanan saçlar ince parçalara ayrılarak fönlenir. Ele alınan saç tutamları elden çıkmazsa fön kalıcı olur. Kırık fön nasıl çekilir merak edenler için de kırık fön fırçası alınarak aynı işlemler yapılır. Farklı herhangi bir işlem yoktur.

Fön Nasıl Çekilir 2

Fırça saçın altında kaydırılarak saçın alt kısmına fön çekilir. Daha sonra da saçın üst kısmına fön çekilir. Ensedeki ve kenardaki saçlara da aynı işlemler uygulanarak fön işlemi sonlandırılır.

Fön Nasıl Çekilir 3 Fön Nasıl Çekilir 4

16 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...