Fön Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 14 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Kadınların en önem verdikleri yerlerinden birisi de saçlarıdır. Dış görünüşü etkileyen en önemli etken olan saçlara değişik şekiller verilerek daha çekici bir görüntü elde edilmektedir. Bu şekillerden en çok tercih edilen düz fön modelleri, saçları kıvırcık olan kişilerin genellikle tercih ettikleri fön modelleri arasındadır. Saçları düz olan ve klasik görünümle etkileyici olmak isteyen bayanların tercihi de düz fön modeli olmaktadır.

Normal fön çekme stilinin daha farklı biçimde uygulanışı olan kırık fön modelleri ise hem fırça hem de maşa ile yapılabilmektedir. Fırça ile kırık fön yapılacağında seçilecek olan fırça ince veya orta kalınlıktaki fırçalar olmalıdır. Ancak maşa ile yapılacaksa seramik maşalar tercih edildiğinde daha kalıcı ve güzel sonuçlar alınmaktadır. Kırık fön kısa saç modelleri de çok fazladır. Sadece uzun saçlara yapılmayan kırık fön kısa saçlarda da çok güzel durmaktadır.

Kadınların en çok tercih ettiği fön modellerinden biri olan dalgalı fön modelleri, hem kısa saçlarda hem de uzun saçlarda çok güzel durmaktadır. Bu nedenle birçok kişi tarafından da kullanılmaktadır. Hem günlük hayatta hem de özel hayatta kullanılabilmesi ile de avantaj sağlamaktadır. Dalgalı fön yapılan kişi normalden daha romantik bir görüntüye sahip olmaktadır.

Fön Modelleri 1 Fön Modelleri 2

Kısa saça da uygulanabilen dalgalı fön modellerinden kısa saçta en çok tercih edileni saçın serbest bırakıldığı modeldir. Herhangi bir tarafa çekmeden serbest bırakılan kısa saçlar verilen hacimle daha havalı ve daha canlı görünmektedir. Uzun saça uygulanan dalgalı fön modellerinde ise çeşitlilik çok fazladır. Dalgaların sıklığı ve nereye yapıldığı saçı ve kişiyi tamamen değiştiren unsurlardır. Dalgalı fön, uzun saçları normalinden daha hacimli göstermektedir. Saçın bir kısmına dalgalı fön uygulanıp diğer kısmına takılan saç aksesuarları ile de ayrı bir hava katılmaktadır.

Fön Modelleri 3 Fön Modelleri 4 Fön Modelleri 5

14 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...