Fitness Hareketleri

Yayınlanma Tarihi: 1 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Sağlıklı yaşam ve zinde bir vücut için yapılan günlük hareketlere fitness adı verilmektedir. Herkesin rahatlıkla yapabileceği, vücut yapısını istenilen forma sokacak farklı kalıplarda fitness hareketleri mevcuttur. Öncelikle yeni başlayacak ve öncesinde spor deneyimi olmayan kişilerin mutlaka bir eğitmen eşliğinde fitness hareketlerine başlaması önerilmektedir.

Fitness antrenörüm adı altında, örnek hareketler sunan birçok internet sitesi bulunmasına rağmen, bire bir antrenör eşliğinde vücut yapınızı bilen ve yaşınıza uygun hareketleri size sunan, bilinçli spor eğitmenleri ile fıtness sporuna adım atmak en mantıklı olandır. Spor aktiviteleri ile uğraşmış, fıtness hareketleri konusunda deneyim sahibi olan kişiler evde fitness yapabilme şansına sahiptir.

Ev ortamında internet siteleri üzerinden ya da TV programları içerisinde yer alan aktiviteleri ev içinde kişiye uygun saatlerde yapabilmek, bu işe adım atmak isteyen kişilere güzel gibi görünse de, bir yere bağlı olmadan ya da bir spor eğitmeni denetimi ile gerçekleştirilmeyen fitness programı, bir süre sonra düzensiz hale gelerek, spor disiplininden uzaklaşılmasına neden olabilmektedir.

Fitness Hareketleri 1

Düzenli fitness hareketleri yapmak ve özellikle vücudunu forma sokmak isteyen kişiler, mutlaka bu işi gerçek anlamda bilinçli yapan spor salonlarında, kişinin kilosuna, sağlık sorunlarına ve vücut yapısına uygun olarak hazırlanan programlar doğrultusunda gerçekleştirilmelidir. Fitness konusunda eğitimini almış spor hocalarının vermiş olduğu hareketler, hem daha etkili olacak hem de kısa sürede vücudun istenilen forma sokulmasına fayda sağlayacaktır.

Fitness Hareketleri 2

Bilinçli ve düzenli yapılan spor hareketleri ister fitness olsun, ister yürüyüş ya da koşu olsun, ister farklı spor dallarından biri olsun, kişilerin yaşam sürelerini uzatmaya fayda sağlaması yanında, daha keyifli ve sağlıklı bir yaşam sürmeye sebep olacaktır. Spor yapmaya alışmış kişiler, hayatları boyunca bu alışkanlıklarını sürdürmekte ve yapamadıkları zamanlarda suçluluk hissine sahip olmaktadırlar.

Fitness Hareketleri 3

30 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...