Evde Kaş Alma Teknikleri, Kaş Nasıl Alınır

Yayınlanma Tarihi: 26 Mart 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Güzel bir görünüme sahip olmak, hemen her kadının en büyük isteğidir. Bu kapsamda ise yüzde bulunan her bir detaya büyük bir önem verilmesi gerekmektedir. Güzel ve etkileyici bakışlara sahip olmak için yapılan kusursuz makyajın yanı sıra kaş ve kirpikler de büyük bir öneme sahip olmaktadır. Düzenli periyotlar halinde kaşların aldırılması gerekirken, bu konuda kişilerin gerekli bilgiye sahip olmaması durumunda muhakkak bir kuaföre de gitmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kaşlarda deformeler meydana gelebilmekte ve bu durum kadınların psikolojilerini de ciddi ölçüde bozabilmektedir. Bu sebeple de kavisli kaş modelleri son derece yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir.

Kuaföre sürekli olarak gitmekten sıkılan, sıra beklemek istemeyen ya da kaş aldırmak için sürekli para ödemek istemeyen kadınlar kendi evlerinin ortamında kaşlarını almak istemektedir. Bu kapsamda ise evde kaş alma teknikleri sürekli olarak araştırılmaktadır. Yüzde oluşan ter ve diğer sıvıların engellenmesi gibi bir göreve sahip olmasının yanı sıra bakışların derinliği konusunda da son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu sebeple de kaşların şekli oldukça önemlidir.

Kaş Almanın Püf Noktaları

Kaş alma teknikleri çok iyi öğrenilmelidir. Fakat kaş alırken kullanılan her türlü materyalin de en ince ayrıntısına kadar bilinmesi ve hangilerinin kullanılması gerektiği de büyük bir öneme sahip olmaktadır. Kaş alınırken birbirinden farklı metot denenebilir. Çok eski tarihlerden beri kadınlar kaşlarını ip ile almaya devam etmektedir. Fakat bu konuda kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. İp ya da ağda ile kaş alma konusunda herhangi bir fikre sahip olmayan kişilerin muhakkak bir kuaföre gitmesi gerekmektedir. Evde kaş almak için en uygun yöntem hiç şüphesiz ki cımbız kullanmak olmaktadır. Her kadının kaş yapısı ve istekleri birbirinden farklı olmakta ve bu sebeple de birbirinden farklı cımbızlar üretilmektedir. Kaş alırken kullanılan cımbızlar ve özellikleri ise şu şekildedir:

Kaş Almanın Püf Noktaları

  • İnce uçlu cımbız: henüz daha tam uzamamış ve ince olan kaşları almak için kullanılır
  • Eğimi olan cımbız: kaş almak için en yaygın şekilde kullanılan ve kaşları kırmadan almak için kullanılır
  • Düz cımbız: daha çok kalın telli olan kaşları alırken aynı anda birkaç tel kaş almak için de kullanılır

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Kaşların şeklini bozmadan yalnızca çıkan tüyleri almak için evde kaş yapınıza uygun bir cımbız ile kaşların alınması mümkündür. Fakat kaşın şeklini değiştirmek gibi işlemlerde muhakkak bir uzmandan destek alınması gerekmektedir. Kaşın üst tarafındaki kaşlar alınmaz gibi bir düşünce bulunmaktadır. Bu düşünce ise tamamen yanlışı temsil etmekte olup, eğer ki kaşın üst tarafında da kıl çıkmış ise yine cımbız yardımı ile bu kıllar da alınmalıdır.

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Kaşların doğal görüntüsünü bozmadan yalnızca çıkan kılları almak ve kavisli kaş nasıl alınır? Sorusuna karşılık olarak, öncelikle kıllar yukarı doğru taranır. Bunun için ise bitmiş ve temiz bir maskara fırçası ya da kullanılmayan bir diş fırçasından yardım alınabilir. Uzun görünen ve görüntüyü bozan kaşlar ise ince bir makas yardımı ile kesilebilir. Taranmış ve kesilmiş olan kaşlar daha kolay bir şekilde alınabilmektedir. Uzun bir kalem, burnun kenarına paralel olacak şekilde koyulur ve kaşlar da bu hizadan başlamalıdır. Göz bebeğine paralel olan kalemin hizası ise, kavisli kaş bitiş noktasını göstermektedir. Kaşların alınırken çok inceltilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde yüzün görüntüsü bozulmakta ve son derece kötü bir görünüm ortaya çıkabilmektedir.

Evde Kaş Nasıl Alınır? 1

25 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...