Evde Fitness

Yayınlanma Tarihi: 3 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Evde yapılan spor ile birlikte fazla kilo ve yağlarından şikayetçi olan pek çok kişi kısa zamanda forma kavuşacaktır. Evde fitness yapma hareketleri ile kısa sürede arzuladığınız vücut yapısına kavuşabilirsiniz. Ayrıca evde fitness, ile birlikte erkek ve bayan ile hedefledikleri vücut yapısına kavuşabilmektedir.  Bu bağlamda evde fitness programı dengeli beslenme  ile de doğru orantılıdır.

  • Koşu yani Leg Jump: Kolay ve etkili egzersizlerden biri de yürüyüş bandında hareketli koşu yapmaktır. Zıplama şeklinde yapılmaktadır. Dizinizi ortalama 90 derece açacak şekilde yapılır. Beli düz olacak şekilde kıvırarak yaparız.  Fitness topu ve yürüyüş bandı kullanarak harekete başlayabilirsiniz.
  • Fitness Topu ile Press Up: Bu pozisyonda iken ısometric press up gerçekleştirmek gerekir. Yani, göğüs ve karın kasları için çok etkili olan harekettir. Aynı zamanda yatarak yapılan egzersizdir. Sağlam bir fitness topu veya sandalye ile yapılmalıdır.  Gerek kolu, gerekse de ayağı çalıştıracak harekettir. Kalp ve göğüs ritmini sağlayan etkili bir egzersizdir. Yere indiğinizde 20-30 saniye bekleyerek yapılan harekettir.
  • Plyometric Fitmess Press Up: İlk olarak yapılan press up hareketine benzerdir. Fitnes için çok etkili olan şınav pozisyonuna uygun olan harekettir. Bu pozisyonda ağır olarak bacaklara yöneliriz. Bilgimiz dahilinde olan harekettir. Sadece ismi tuhaf gelebilir. Bu hareketin her periyot için günde en az 30 veya 25 defa tekrarlanması gerekmektedir.
  • Serbest Toplu Şınav: Şınav pozisyonu ile fitness eğitimine başlanmalıdır. Elinize topu alarak bel yukarıda kalıp şınav çekmek gerekir. Her 2 saniyede bir de yere doğru Yukarı kalkış pozisyonunda 3 kere ayaktan güç alarak ve bel hizasının tam tersine hızlı şekilde hareket etmelisiniz. Bu hareket esnasında ellerinizin yerden kesilmiş olması gerekmektedir.

 Fazla ve birikmiş yağların kısa sürede yok olması için son derece kolay olan bu hareketlerden yardım alınız. Fit ve kaslı bir vücut için yapılması için evde fitness hareketleri programını lütfen düzenli uygulayınız.  Bu hareketleri sizler için araştırdık.  Aşağıda çok fazla etkili olan 3 tanesi bulacaksınız. Ayrıca evde fitness çalışma programı için düzenli ders almak çok önemli olmaktadır.

  • Alternate Leg Jump : Kollara Ağırlık Alarak Yapılır. Erkeklerde etkili oaln kol kasını çalıştıran alternate leg jump hareketidir. Yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olacak Kol gücünü çalıştırıp kısa zamanda hoş görünümde olmanıza yardımcı olur. Bu hareket kesinlikle sonuç verecektir.
  • Classic Burpee: Üçüncü egzersiz hareketimiz ise fitness topu ile yapılan classic burpee hareketidir. Kalp atışlarınızı hızlandıran Karın kasını çalıştırır. Vücudun üst kısmını çalıştırır. fitness topu ile şınav pozisyonuna geçilerek yapılır.  Kollarınızın yardımı ile yukarı yükselerek yapılır.
  • L Bacak Egzersizi: Her seferinde 20 tekrar yapılarak bacak kası çalıştırma hareketidir.Kolların iki yanınızda olacak şekilde yapılan harekettir. Bu hareketimiz Squat pozisyonu ile birbirine benzer.  Ayrıca kasların kısa sürede yakılmasını sağlar. Bu hareketin her periyot için günde en az 10 veya 15 defa tekrarlanması gerekmektedir. Her 10 saniyede bir bacağınızın birini mutlaka yere indirirerek yapınız.

Evde Fitness 1

Sizlere anlatacağımız basit egzersizlerle erkeklerde forma girecektir. Bu nedenle fitness hareketleri erkek erkeklerde olan kasların çok daha fazla sıkı haline dönüşmesini sağlar. Kolay ve basit olarak ifade ettiğimiz hareketleri yapmak için ağırlık da gerekir. Aynı zamanda fitness hareketlerinde muhakkak büyük boyda spor minderi alınız.

Evde Fitness 2

  • Yürüyüş Bandı İle fitnes: Dizinizi ortalama 90 derece açarak yürüyüş yapınız. yürüyüş hızlı şekilde yapılır.
  • Floor Men Fitmess V-Sit: Altınca fitnes hareketimiz fitnessfloor v-sit hareketidir. Sırt üstü pozisyonda ve kollarınızı yukarı yönde uzatmalısınız.
  • Floor Fitness D S- Vit: Günlük olarak tekrarlanması gereken egzersizdir. Kalp ritmini sağlayan etkili bir egzersizdir. Bu hareketin her periyot için günde en az 40 veya 45 defa tekrarlanması gerekmektedir.
3 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...