Erkek Saç Uzatma

Yayınlanma Tarihi: 7 Eylül 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Hızlı saç uzatma yöntemleri denilince genel olarak bayanlar akla gelse de erkekler de en az bayanlar kadar bu konuda merak sahibidir. Uzun ya da orta uzunlukta saçların daha popüler olduğu günümüzde merak konusu olan saç uzatma yöntemleri erkek için konusunu ele aldık. Farklı saç yapılarına sahip olan kadın ve erkeklerin, saç uzatma yöntemlerinde de bazı farklılıklar gözümüze çarptı. Erkeklerin saçlarının daha çabuk uzaması için dikkat edilmesi gerekenler ve saç bakımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Erkek saç uzatma yöntemleri konusuna geçmeden önce tıpkı bayanlarda olduğu gibi erkeklerde de bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetmek istiyoruz. Saçların daha çabuk uzaması için ilk şart, sağlıklı olmalarıdır. Bu da sağlıklı beslenme ve saçların bakımına özen gösterme anlamına gelir. Bir erkek olarak saçlarınızı uzatmaya kadar verdiğinizde sağlıklı bir uzama için dikkat etmeniz gerekenler kısaca şu maddelerdir…

 • Saçlarınızı tarayın ancak bunu abartmayın, haddinden fazla taramayın.
 • Fön makinesi kullanmadan kurutmaya özen gösterin. Mutlaka kullanmanız gerekirse de mümkün olduğunda düşük ısıda kullanın.
 • Saçlarınızı boyatmaktan uzak durun ve ıslakken taramayın.
 • Saçlarınızı hem temizlemek, hem de bakımını yapmak için haftada 2-3 kere kaliteli bir şampuan ile yıkayın. Bu şampuanın saç tipiniz ile uyumlu olmasına özen gösterin.
 • Saçlarınıza şekil verirken ısı veren cihazlardan kaçının. Eğer kullanacaksanız ısıya karşı koruyucu etkisi olan bakım ürünleri edinin ve bunları kullanın.

Erkek Saç Uzatma 1

 • Kuaförünüzden de destek alarak saç düzenleyici ürünler kullanabilirsiniz. Bunlar saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.
 • Saç derinize ellerinizi kullanarak belli aralıklarla masaj yapın ve sağlıklı olmalarına yardımcı olun.
 • Bol miktarda su tüketin. Su saçların da uzamasında önemli bir etkendir.
 • Saçlar ile beslenme arasında önemli bir bağ vardır. Bunun için saçlarınızın sağlığı için sağlıklı beslenmeniz gerekir.

Erkeklerde kısa saçtan uzun saça geçme dönemi, bazen sıkıntılı olabiliyor. Özellikle de ne uzun, ne kısa denilebilecek dönemde saçlara şekil vermek son derece güçtür. Bu dönemde en ideal yöntem kaliteli bir saç şekillendirici ile saçların geriye doğru taranmasıdır. Tarama aşamasındaki sıkıntılar için saçlar ile uyumlu şekillendiriciler kullanılabilir.

Erkek Saç Uzatma 2

Hızlı saç uzatma yöntemleri erkek saç bakımı ile daha kolaydır. Erkekler için saç bakımında uygulanabilecek bir kaç basit yöntemi de paylaşmak istiyoruz.

 • Erkek saç bakımı ve hızlı uzaması için hint yağından faydalanılabilir. Bunun için yarım çay fincanı kadar hint yağını ısıtıp saç derisine masaj yaparak yedirin. Sıcak su ile temiz bir havluyu ıslatın ve iyice sıkın. Havlu ile saçları sarıp yarım saat bu şekilde bekletin. Daha sonra ılık su ve şampuan ile yıkayın.
 • Yine yavaş uzayan saçlar için 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın ve yavaşça tüm saçınıza yedirin. Sıcak su ile ıslatılan bir havlu ile saçlarınızı sarın. Havlu soğudukça yeniden ıslatıp sıkın ve sarın. Bu şekilde 3 kere havluyu sarın. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
 • Saç uzamasında en etkili maddelerden olan yumurta ile maske yapabilirsiniz. Bu maske için 2 adet yumurtayı çırpın, içine 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı gliserin, 1 çorba kaşığı da elma sirkesi ekleyip karıştırın. Saçlarınızı temizlemek için şampuanla yıkayın ve durulayın. Fazla suyunu aldıktan sonra bu karışımı sürüp 20 dakika bekletin ve saçlarınızı durulayın.

Erkek Saç Uzatma 3 Erkek Saç Uzatma 4

7 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...