Edp Parfüm

Yayınlanma Tarihi: 21 Haziran 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Edp parfüm erkek kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir bunun başlıca sebebi ise edp erkek parfüm seçeneklerinin oldukça fazla miktarda kalıcılık özelliği olmasıdır. Kış aylarında daha çok tercih edlen edp parfüm nedir denildiğinde, kalıcı kelimesi bu tanımı en doğru şekilde açıklayacak kelimedir. Soğuk havaların kalıcılığını ve yoğunluğunu arttırması ile bilinir. Bu yüzden özellikle kış aylarında daha çok tercih edilen parfüm olma özelliği taşır. Yaz aylarında ise pek fazla tercih edilmeme durumu bulunmaktadır bunun sebebi ise, yaz aylarında kullanıldığı takdirde fazla ağır ve sıcak ile değişen, buruna kötü gelen, yoğun kokusu.

Edp Parfüm Ne Demek?

Edp parfümün anlamı Fransızcadan gelen Eau De Parfüm yani ‘parfüm suyu’ taşımaktadır. İçindeki özlü yağ oranı yaklaşık olarak ile %20 arasındadır.

Parfüm Edt Ve Edp Farkı

Edt Parfümün anlamı ise yine Fransızcadan gelen Eau De Toilette manası taşımaktadır. Bunun tarihi ise biraz daha mizahi bir anlam taşıyor, Fransızlar ‘ın orta çağlarda çok seyrek sayıda yıkanmalarının bir sonucu olarak tuvaletten sonra kullandıkları koku için kullanılmaya başlanmış bu isim, %1 ise %8 oranında özlü yağ içerdiğinden daha hafif ve uçucu olma özelliği taşımaktadır. Daha çok yaz aylarında tercih ediliyor.

Edp Parfüm 1

Kısacası edp parfüm ne demek denildiğinde akla gelen ilk özelliği Edt parfüme göre kat ve kat yoğun ve kalıcı oluşu, aynı zamanda tercih edilmesi açısından da belirleyici bir özellik olan yoğunluğu, hem kadınlar hem de erkekler için daha fazla ilgi görmesine sebep olmuştur. Parfüm seçimi kişi için oldukça önemli, bir insanın kokusu, karakterini yansıtır bu sebeple parfümlerin kalıcı oluşu ile de doğrudan alakalı olan bu terimlere dayalı seçim yapmak, parfüm sahibi olmak isteyen kullanıcılar için çok daha kolay olacaktır.

Edp Parfüm 2 Edp Parfüm 3

21 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...