Düz Kısa Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 2 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Saçlar kadınların en çok dikkat çeken aksesuarları ve dolayısıyla en çok ilgiyi ve değeri de onlar görüyor. Uzun saç her ne kadar sevilse, özenilse ve kendine hayran bıraktırsa da, günümüz moda anlayışı, kısa saçlara da en az uzun saç kadar sükse kazandırdı. Özellikle Avrupai görünüm seven kadınların başvurduğu ilk yollardan biri saç kesimi. İster kısa düz saç modelleri olsun, ister kıvırcık dalgalı her tip saça uygun kısa modeller mevcut.

Bayan Kısa Düz Saç Modelleri

Birçok ünlüden ilham alınabilecek modeller olan düz küt kısa saç modelleri adeta kadınların yeni gözdesi durumunda. Özellikle düz küt kısa saç modelleri perçemli olarak kullanıldığında yüz tipine göre gençleştiren ve yüze ifade katan modeller oluyor. Çene hizasında kesilen modeller yuvarlak ve oval yüzlerde mükemmel bir görünüm veriyor. Omuz hizasına yakın kesimler ise uzun yüzler için biçilmiş kaftan. Hem daha genç gösterirken hem de modaya uygun bir görünüm oluşturuyor. Erkek tipi denilen kısacık saç modelleri ise hem denemesi cesaret isteyen hem de yüze uygun biçimde kesildiğinde harikalar yaratan modellerden. Yerli yabancı birçok ünlünün de denediği bu modelin Türkiye’deki en bilindik ve güzel örneklerinden birini Tuba Büyüküstün veriyor.

Neden Kısa Saç?

Kadınlar artık zamanlarını daha etkili ve verimli kullanmak ihtiyacındalar ve upuzun saçlara harcanan enerji ve vakit artık büyük bir lüks haline geldi. Kısa saçlar hem her kadına çok yakışabiliyor hem de daha sağlıklı, canlı ve bakımlı durabiliyor. Hem zamandan hem de enerjiden tasarruf ederken bir yandan da güzel ve çarpıcı olmanın yollarından biri haline gelen kısa saçlar her yaşa, yüz tipine, saç şekline gidebiliyor. Bütün bu avantajlar göz önüne alındığında kısa saç kesimleri yoğun ilgi görmeyi hak ediyor.

Düz Kısa Saç Modelleri 1 Düz Kısa Saç Modelleri 2Düz Kısa Saç Modelleri 3 Düz Kısa Saç Modelleri 4 Düz Kısa Saç Modelleri 5 Düz Kısa Saç Modelleri 6 Düz Kısa Saç Modelleri 7

2 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...