Düğün Makyajı

Yayınlanma Tarihi: 12 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Evlilik öncesi hazırlıkları gelin adayları için büyük önem taşımaktadır. Gelinliğin modeli, gelin saçının nasıl olacağı derken ihmal edilen en önemli nokta düğün makyajı olmaktadır. Düğün makyajı kesinlikle ihmal edilmemeli ve makyajın yaptırılacağı makyöz dikkatle seçilmelidir. Düğün makyajının hatalı ve kötü görünmesi gelinlik ve saç modeli ne kadar güzel olursa olsun şıklığa gölge düşürecektir. Bu noktada yapılan en büyük hata çok koyu düğün göz makyajı modellerine yönelmek olmaktadır. Çok koyu göz makyajları gelinliğin doğal duruşu ile çelişkili bir görünüm yaratacaktır. Bu sebeple en doğru göz makyajı tercihi sade olan göz makyajı modelleri olmaktadır.

Düğün makyajı diğer detaylar kadar önemsenmeyen fakat aslında en önemli olan detaylar bir tanesidir. Düğün makyajının en büyük özelliği sade olmasıdır. Bu sebeple sade düğün makyajı modelleri en çok talep gören ve uygulanan düğün makyajı modelleri arasında yer almaktadır. Neslihan Atagül düğün makyajı bile sade makyajın önemini ortaya koymaktadır.

Neslihan Atagül’e uygulanan makyajda birçok özel ürün kullanılmış olsa da ortaya çıkan sonuç son derece sade ve doğal görünümlü bir düğün makyajı olmuştur. Makyaja kahverengi ve ışıltılı tonlar hakimdir. Dudakta kullanılan ruj makyajı tamamlayan doğallıkta bir nude kahvedir. Aydınlatıcının hakim olduğu bu makyajda doğallık ve aynı zamanda keskin yüz hatları hedeflenmiştir.

Düğün Makyajı 1

Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?

Düğün makyajı nasıl yapılır ya da nasıl yapılmalı tarzı sorular gelin adayları için büyük önem taşımaktadır. Gelin makyajının yapımı profesyonel güzellik merkezleri tarafından yapılmalıdır. Makyözün daha önce yapmış olduğu gelin makyajlarının incelenmesi fikir alınması açısından büyük önem taşımaktadır. Düğün makyajında nasıl bir model istendiği gelin adayına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fakat makyözlerin ortak fikri doğal ve kahve tonlarında bir makyajın tercih edilmesi gerektiğinden yanadır. Düğün öncesi makyaj provası ortaya çıkacak olan sonucun görülmesi ve son rötuşların yapılması açısından son derece önemlidir.

Düğün Makyajı 2 Düğün Makyajı 3 Düğün Makyajı 4 Düğün Makyajı 5 Düğün Makyajı 6

12 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...